C.S.S. Baia sprie la Campionatul Național al Cluburilor Sportive Scolare si Campionatul Național de Schi Biatlon Juniori

In perioada 16-19 martie 2017 la Harghita Băi s-a desfasurat Campionatul Național ale Cluburilor Sportive Scolare si Campionatul Național de Schi Biatlon Juniori la care au participat sportivi de al sectia biatlon din cadrul clubului.

Rezultate obtinute:

In prima zi de concurs: proba cadete 4.5 km

Locul II – SOVARSCHI Diana Afrodita

Locul V – DANCIU Emilia Andreea

Locul X- DEMIAN Zsulett

proba copii 4.5 km:

Locul II – SCHULTZ Otto-Artur

proba copile 3 km:

Locul VIII- DOGARU Andreea

Locul IX – CHERTIȚE Daniela Anamaria

proba juniori II 7.5 km si junioare III 6 km:

Locul V – ȚIȚOC Vasile Andrei

Locul IX – SCHULTZ Bianka Alexandra

proba junioare III 7.5 km:

Locul VIII – KOVACS Rudolf Levente

Locul X- ARDELEAN Andrei Octavian

A doua zi: proba juniori III 10km pursuit

Locul III- ȚIȚOC Vasile Andrei

Locul VIII- ARDELEAN Andrei Octavian

Locul VIII – SCHULTZ Bianka Alexandra

Proba copile 3 km:

Locul II – SOVARSCHI Diana Afrodita

Locul VI – DANCIU Emilia Andreea

Locul IX- DEMIAN Zsulett

Proba copii 3 km:

Locul II – SCHULTZ Otto-Artur

Locul IX- Ungur Raul

Proba copile 3 km:

Locul III- DOGARU Andreea

Locul VI -GHERGHEL Delia

A treia zi, proba de stafeta cadete 3×3 km:

Locul I- stafeta formata din sportivele: SOVARSCHI Diana Afrodita, DANCIU Emilia Andreea, DEMIAN Zsulett

proba de stafeta copile 3×3 km:

Locul II- stafeta formata din sportivele: DOGARU Andreea, GHERGHEL Delia, GHERGHEL Ana

proba de stafeta juniori II si juniori III:

Locul III- stafeta formata din sportivii: ȚIȚOC Vasile Andrei, ARDELEAN Andrei Octavian, Morar Sergiu( de 2 ori la ambele competitii)

Locul III- stafeta formata din sportivii: KOVACS Rudolf Levente, Pop Bogdan, Kovacs Rudolf. ( de 2 ori la ambele competitii)

Sportivii sunt elevi la Liceul cu Program Sportiv Baia Mare, Liceul “Pintea Viteazul” Cavnic, Scoala Gimnaziala Baia Sprie, Scoala Gimnaziala Surdesti, Colegiul de Transporturi Auto Baia Sprie si legitimati la sectia biatlon din cadrul clubului,  antrenati de domnii prof.antrenori: Ananie Marin, Iring Petru, Pop Eftimie, Scurtu Gicu, Trif Linda, director prof. Toma Andreea

 

Loading...
loading...

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.