În perioada 14-17.09.2017 a avut loc Cupa Harghita – biatlon cros si role la Harghita Bai – Miercurea Ciuc unde au participat toate cluburile de specialitate din ţară.
C.S.S. Baia Sprie, a participat cu 14 sportivi de la secţia biatlon si schi fond obţinând următoarele rezultate:
În prima zi:
Locul I – DANCIU EMILIA – Cadete proba individual 4 km cros
Locul III- SOVARSCHI DIANA – Cadete proba individual 4 km cros
Locul V- DEMIAN JULIETA – Cadete proba individual 4 km cros
Locul VI- TIPLE MALINA – Cadete proba individual 4 km cros
Locul III- DOGARU ANDREEA – Copile proba individual 3 km cros
Locul VI- GHERHEL DELIA – Copile proba individual 3 km cros
Locul VII- GHERHEL ANA – Copile proba individual 3 km cros
Locul VI – RACZ RAIMOND – Cadeti proba individual 4 km cros
Locul II– TITOC ANDREI – JII proba 10 km sprint role
Locul II – ARDELEAN ANDREI– JIII proba 10 km sprint role
Locul III – KOVACS TIBOR – JIII proba 10 km sprint role
Locul IV – MORAR SERGIU– JIII proba 10 km sprint role
Locul V– KOVACS RUDOLF – JIII proba 10 km sprint role
Locul VII –SCHULTZ BIANKA– JIII proba 7.5 km sprint role
A 2 a zi:
Locul I- SOVARSCHI DIANA – Cadete proba sprint 3km cros
Locul II- DEMIAN JULIETA – Cadete proba sprint 3km cros
Locul III – DANCIU EMILIA – Cadete proba sprint 3km cros
Locul VII- TIPLE MALINA – Cadete proba sprint 3km cros
Locul VI – RACZ RAIMOND – Cadet proba sprint 3km cros
Locul I- GHERHEL DELIA – Copile proba sprint 3 km cros
Locul VI- DOGARU ANDREEA- Copile proba sprint 3 km cros
Locul VIII- GHERHEL ANA – Copile proba sprint 3 km cros
Locul II– TITOC ANDREI – JII proba 12.5 km pursuit role
Locul II– KOVACS RUDOLF – JII proba 12.5 km pursuit role
Locul III – ARDELEAN ANDREI– JIII proba 12.5 km pursuit role
Locul IV – MORAR SERGIU– JIII proba 12.5 km pursuit role
Locul IV– KOVACS TIBOR– JIII proba 12.5 km pursuit role
Locul VII –SCHULTZ BIANKA– JIII proba 10 km pursuit role
Sportivii legitimaţi la Clubul Sportiv Şcolar Baia Sprie, sunt elevi la Liceul cu Program Sportiv Baia Mare, Colegiul Tehnic “Pintea Viteazul” Cavnic, Colegiul Tehnic de Transporturi Auto Baia Sprie, Şcoala Gimnazială Baia Sprie, Şcoala Gimnazială Şurdesti, şi sunt antrenaţi la secţia biatlon şi fond de prof. Ananie Marin, Iring Petru, Pop Eftimie, Scurtu George,Trif Linda, Marias Camelia sub coordonarea d-nei Director prof. Toma Andreea.