C.S.Viitorul Ulmeni-CSM Avântul Reghin 1-1 (1-1). FOTO

Două vecine de clasament,echipele din Ulmeni (locul 10 cu 31 de puncte) şi Reghin (locul 8 cu 39 de puncte) şi-au disputat cu ardoare şansele pentru obţinerea celor trei puncte puse în joc.

Pe o ploaie mocănească, dar pe un teren surprinzător de bun, cele două echipe au practicat un joc de uzură însă cu puţine faze de poartă . Scorul(1-1) a fost stabilit în prima repriză urmare a unor acţiuni individuale.

Bogdan Stavilă a deschis scorul pentru echipa din Reghin în minutul 2 , iar Sergiu Chiorean a egalat în minutul (22) pentru echipa din Ulmeni.

În partea secundă, jucătorii echipei Viitorul Ulmeni au căutat victoria, dar nu au găsit golul victorie.

În urma acestui rezultat echipa C.S.Viitorula terminat pe locul 10, iar Avântul Reghin pe locul 8.