CM 2018: ARGENTINA – ISLANDA 1-1: Surpriza grupelor, vicecampioana mondială nu bate o debutantă

Argentina a remizat în primul meci de la Campionatul Mondial, 1-1 cu Islanda, după ce Messi a ratat un penalty şi a irosit alte ocazii. În al doilea meci al grupei D, de la ora 22.00, se vor întâlni Croaţia şi Nigeria.
Reprezentativa Argentinei a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, sâmbătă, la Moscova, în compania Islandei, în grupa D de la Cupa Mondială. Lionel Messi a ratat un penalti. Pentru Argentina a marcat Sergio Aguero, în minutul 19, iar pentru Islanda a punctat Alfred Finnbogason, în minutul 23. În minutul 64, Lionel Messi a ratat un penalti.

ECHIPELE DE START:

Argentina (4-2-3-1): Caballero – Salvio, Otamendi, Rojo, Tagliafico – Mascherano, Biglia – Meza, Messi, Di Maria – Aguero
Antrenor: J. Sampaoli

Islanda (4-4-2): Halldorsson – Saevarsson, Arnason, Sigurdsson, Magnusson – Gudmundsson, Gunnarsson, Hallfredsson, Bjarnason – Sigurdsson, Finnbogason
Antrenor: H. Hallgrimsson, citeste mai mult pe RTV.NET

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.