CM de Handbal. Victorie la scor a României, în meciul de debut. ROMANIA – PARAGUAY 29-17

Naţionala de handbal feminin a României a câştigat primul său meci jucat  în grupa a de la turneul final, sâmbătă, la Trier.

Primul meci de la CM 2017 a fost şi cel mai uşor pentru handablistele tricolore. Ele au condus pe tot parcursul partidei şi au câştigat la o diferenţă confortabilă.

Scorul pauzei a fost 16-9, iar în repriza secundă fetele noastre au mai ridicat piciorul de pe acceleraţie, nemţinând un avans între 8 şi 11 goluri. Trei goluri consecutive în finalul partidei au stabilit scorul final, 29-17 pentru România.

Următorul meci al României este programat duminică, tot de la ora 15.00, cu Slovenia.