CONCURS  NATIONAL CUPA  RIVULUS  DOMINARUM-INDOOR – editia  a VII-a

In  ziua  de 16 martie a.c.in organizarea C.S.Maratin Rivulus Dominarum Baia Mare  a avut loc  editia a VII-a a concursului INDOOR , in sala de sport al colegiului tehnic C.D.Nenitescu,  competitie la care au participat 65 de sportivi de la CS Nord Team Bistrita,CS Garage Racing,     CS Spria,CS Nord,CS Scolar BaiaSprie,CS Maratin Rivulus Dominarum si independent.

In  urma desfasurarii primei etape  de calificari ,primii 16 baieti si fete   au participat la concursul de eliminari in paralel,urmand ca primii 4 sa intre in finala.Etapele au avut loc pe un  traseu cu labirint.   A doua etapa a fost pe un traseu cu obstacole  .Rezultatele din ambele etape s-au cumulat si au rezultat clasamentele pe categorii de varsta.  Au fost declarati pe baza rezultatelor cei mai buni orientaristi  de INDOOR;

Fete           locul I     POP MARIA               MRD        3.20

II     TAMAS DENISA      SPRIA      3.21

III     RUSU LILIANA       NORD TEAM Bistrita  4.28

Baieti         locul  I       CIPRIAN MARIAN -Independent        2.48

II     BELE FELICIAN      NORD Baia Mare  3.18

III     DUMITREAN SEGIU        MRD                3.31

DUMITREAN SEBASTIAN      MRD       3.31

 

Castigatorii pe categorii de varsta:

F 10        I  Horti Raisa            Nord Team Bistrita    13.57

F 12        I    Oanta Oana          MRD     15.38              M12      I Cezar Agheorhiesei   SES        14.03

II   Sebestyen Carla   SES        15.51                          II  Alex Agheorghiesei  SES         15.59

III   Barta Emma           SES        27.03

 

F 14   I  Manu Andreea               SES         8.58        M14   I  Dumitrean  Sergiu    MRD      8.45

II CodreanuPustai Mara MRD  10.24                      II Pop Lucian                   CSS        9.22

III Ciocian Rebeca               SES      10.39                  III Biro Laurentiu            CSS      11.15

 

F 16   I Vardai Antonia    SES    15.45                        M 16  I  Baur Richard       CSS           9.46

II Strambu Luca     SES        10.58

F 21  I  TamasDenisa  SPRIA          8.13                    M 21  I  Marian Ciprian             IND         6.44

II  Pop Maria           MRD          9.11                               II  Dumitrean Sebastian MRD      7.28

III Rusu Liliana Nord Team   9.35                                III Dan George             Garage         8.04

BeleFelician         Nord BM        8.04

F 35  IRettegi CristinaGarage  12.01                         M35  I   TamasReluSpria             9.48

II  Ramona Agherghiesei SES 13.03                          II  GrigorCostan   Nord BM   13.35

III  Botezatu Mona  Nord Team 16.01

Sportivii au fost premiati de organizatori cu cupe,medalii, diverse articole sportive, apoi a urmat o tombola cu premii.

La buna desfasurare a  competitivei  trebuie aduse multumiri urmatorilor: POP MIRON,POP MIRCEA,POP SAMIR ,NAGY CONRAD – staful tehnic,Natalia Popa secretariat

Tantar Liviu-IT , Szabo Eva, Salajan Diana-arbitri de traseu, Laszlo Andrei- asistenta medicla  .

Multumim conducerii colegiului tehnic CD Nenitescu pentru sprijinul acordat .

Loading...

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.