Daniel Bera, 7 goluri pentru Națională în turneul din Polonia

daniel BeraLiga Națională masculină de handbal s-a aflat într-o pauză competițională, datorită turneului amical pe care echipa națională l-a avut în Polonia, alături de țara gazdă, Egipt și Brazilia.

În lotul echipei naționale s-a aflat și Daniel Bera de la HCM Minaur, care a marcat șapte goluri în cele trei meciuri (1 cu Polonia, 3 cu Brazilia și 3 cu Egipt). La lot a mai fost chemat și Marius Sadoveac, care nu a putut onora convocarea, deoarece nu s-a refăcut după accidentarea din meciul cu Potaissa Turda, din Liga Națională.

La turneul din Polonia, România a înregistrat o victorie (28-21 cu Egipt, medaliată cu bronz la Cupa Africii) și două înfrângeri (24-27 cu Polonia, respectiv 28-30 cu Brazilia).

După acest turneu de pregătire, Daniel Bera revine la HCM Minaur, cu care va juca în această săptămână meciurile 2 și 3 din cadrul sferturilor de finală ale Playoff-ului din Liga Națională.

Sursa: minaur.ro