Fotbal – Liga I: Viitorul Constanța – Steaua București 0-1

Steaua București s-a impus cu scorul de 1-0 (0-0) în fața echipei Viitorul Constanța, într-un meci disputat sâmbătă la Chiajna, contând pentru etapa a 6-a a Ligii I de fotbal.

Pentru bucureșteni a marcat Gabriel Iancu din penalty în minutul 52. Viitorul a jucat în ”10” din minutul 51, după eliminarea directă a lui Bogdan Țîru pentru fault în careu, și apoi în ”9”, după ce portarul Alexandru Buzbuchi a primit cartonaș roșu în minutul 87.

Steaua a urcat pe primul loc cu 15 puncte, în timp ce Viitorul a rămas cu 3 puncte în clasament.

Arbitri: Radu Petrescu (București) — Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe), Adrian Ionescu (Târgoviște); Marian Balaci (Turnu Severin).

Observator CCA: Marian Dorobanțu (Buzău)

Observator LPF: Iuliuss Nemțeanu (Ilfov)

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.