Handbal feminin European League: MINAUR BAIA MARE S-A CALIFICAT DRAMATIC IN SFERTURILE DE FINALA!

Echipa feminina Minaur Baia Mare a reusit o calificare dramatica in sferturile de finala ale European League. Desi a pierdut ieri pe teren propriu cu 20-28 in fata echipei germane Bietigheim, azi a avut noroc cu infrangerea celor de la Nantes acasa cu Zaglebie Lublin, scor 27-28!

Aceasta mare surpriza s-a produs cu 14 secunde inainte de final, cand polonezele au inscris golul victoriei si le-au “ingropat” pe gazde, eliminandu-le din Europa!

Gratie acestui rezultat, fetele noastre s-au clasat pe locul 2 in grupa B si merg mai departe in sferturile competitiei. Acolo, vom juca impotriva echipei SOLA (Norvegia), castigatoarea grupei A. Formatia norvegiana este antrenata de Steffan Stegavik (fost la Minaur) si o are in lot si pe Camilla Herrem (fosta la HCM)!

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.