Remiză pentru ACS Fotbal Comuna Recea în primul meci oficial din 2017 GALERIE FOTO

ASF Comuna Recea a terminat la egalitate, scor 0-0 ,în ultima partidă jucată în etapa a 16-a din Liga 3 seria  a 5-a de fotbal , desfășurată în compania formaţiei Recolta Dorolţ.
După o primă repriză elichilibrată cu puţine ocazii de poartă, jocul s-a animat în repriză secundă ,a meciului, iar ocaziile mari nu au întârziat să apară.

Primii care puteau să deschidă scorul au fost cei din Dorolţ, însă bara  l-a salvat pe portarul gazdelor,  Bota,  de la un gol gata făcut. După câteva minute şi cei din Recea au avut o bară,  la o lovitură liberă executată foarte  bine de jucătorul Adrian Ster.

Pe final,  jocul s-a aprins, gazdele marcând un gol care însă a fost  anulat pe motiv de fault la portar.

În urma punctului de astăzi, ACS Fotbal Comună Recea îşi consolidează locul 2 în clasament cu 31 de puncte, cu 4 mai puţine decât locul 1 .

Azi a fost şi primul meci pentru Zoltan Ritli ca antrenorul al echipei Recolta Dorolt , care l-a sfârşitul meciului ne-a declarat: Având în vedere că sunt de 10 zile la echipă, sunt foarte mulțumit de atitudinea jucătorilor mei, consider că puteam câștiga la ocaziile pe care le-am avut, sunt mulțumit de rezultat.”

Romulus Buia , antrenorul echipei ACS Fotbal Comună Recea , nemulțumit de prestația echipei sale ne-a declarat:

„Am subevaluat adversarul, am fost prea încrezuți, n-am jucat aproape nimic, am intrat în jocul adversarului care a tras de timp, sperăm să ne revenim, însă cu mentalitatea unora dintre jucători nu putem continua așa. Dacă câștigam azi ne puteam gândi și la promovare, dar nu este timpul încă pierdut , sperăm să recuperăm punctele pe care le-am pierdut astăzi.

Au venit jucători noi Paul Achim , Gherghel , Mureșan și Răzvan Lupu, care însă n-a putut să joace fiind accidentat.Îi felicit pe adversari la modul cum s-au dăruit pe teren, așa joacă orice echipă în deplasare să câștige fiecare punct, astăzi le-a reușit. În pmeciul tur am fost noi mai pragmatici și am înscris, azi n-am fost așa.”