Rezultate finale “Carpathian” Campionatul National pe Sectiuni 2017 Iasi

Derulat pe durata a trei zile la Sala Polivalentă din Iasi  (4, 5 si 6 martie), a XXV –a  editie a Campionatului Național pe Secțiuni la Dans Sportiv – “Carpathian” 2017, organizat de Clubul de Dans Sportiv Pro Swing  condus de Costin Mihaiu in calitate de organizator principal ,si

in colaborare cu cluburile de dans sportiv iesene Dance Energy, Imperial ,Reflex,DancePlanet,sub egida Federatiei Romane de Dans Sportiv, sub patronajul Guvernului Romaniei si a Ministerului Tineretului si Sportului , a reunit pe parchetul de dans cei mai buni sportivi ai momentului.

A fost a doua oara in istoria de 26 de ani a F.R.D.S. cand capitala Moldovei a gazduit aceasta prestigioasa competie ,incheiata si de aceasta data cu un real success in organizare.

Publicul numeros  si iubitor de dans a avut parte de un spectacol  grandios , sustinut de cei mai buni sportivi  ai momentului. prin participarea in numar de 327 de sportivi la sectiunea  de dansuri  latino-americane si 286 la competitiile sectiunii de dansuri standard .

Campionatul National de Dans Sportiv “Carpathian” 2017 a fost jurizat exclusiv de arbitrii internationali cu renume din cadrul WDSF (World Dance Sport Federation),cei mai titrati specialisti din Anglia, Rusia, Germania, Italia, Polonia, Lituania, Ucraina, Bulgaria, Croatia,Ungaria, Franta, Norvegia, Cehia , Spania, Macedonia, Olanda si Serbia.

Presedintele juriului a fost  Cristian Parnescu, obsevator  federal  Costin Mihaiu, director de concurs Otto Varga.

Importanta Campionatului National pe Sectiuni este majora pentru ca astfel s-au desemnat sportivii care ne vor reprezenta in 2017 la “Mondiale”si “Europene”, acestia fiind campionii si vicecampionii nationali. Premierea a fost facuta de domnul Vasile Gliga presedintele
F.R.D.S.
De mentionat ca urmeaza competitia majora internationala  a primaverii , Dance Masters Open 2017 ce  va avea loc  la sala Polivalenta din Capitala ,3 zile de concursuri pe categorii: vineri 10 martie de la 10 la 22, sambata si duminica de la 9 la 23, in care se intrec peste 1500 dansatori de toate varstele din 20 tari, in fata a 50 arbitri din toata lumea.

Sambata si duminica, Gale incepand cu ora 19:30; in finale danseaza cei mai stralucitori dintre concurenti, dansatori latino si standard din top 10 mondial.

Iată in continuare locurile ocupate in finale, pe sectiuni, la fiecare categorie de varsta:

Rezultate finale “Carpathian” Campionatul National pe Sectiuni 2017 Iasi

Adult Latino (19-34 ani)

1.Moldovan Paul Adrian – Tatar Cristina, DANCE ART (TarguMures)

2.Lipowski Jakub Krzysztof – IllesDiandra Aniela, AUTHENTIC DANCE SPORT 2007 (Bacau)

3.MiculescuAlexandruIonut – PacurarAndra, DANCE SPIRIT (Timisoara)

4.Grigore Stefan – Filipescu Laura, Elite dance Studio – Alessia Dance Bucuresti

5.Donosa Vlad – Vasileniuc Alina, DANCE ENERGY (Iasi) – ACANTA (Galati)

6.Ardeiu Fabian – ManeaAndreeaRaluca, ALEGRIA (Timisoara)

7.RotaruSerban Patrick – Apatiei Daniela Maria, FANTASY DANCE (Cisnadie)

Adult Standard (19-34 ani)

1.CojocRares – MateiAndreea Emilia, DANSUL VIORILOR (Reghin) – PAS IN DOI (Bucuresti)

2.Rednic Paul – Lucaciu Roxana, Rus Team Baia Mare – Magnum VRD Timisoara

3.Faliboga Raul – RaduAndraMihaela, VALENTINA DANCE (Braila)

4.Molkov Denis – SardarescuAndreea Carmen, SP. STUD. UNIV. BUC. (Bucuresti)

5.VingarzanRadu Andrei – DragulinAndreea Liana, MIHAI PETRE (Bucuresti)

6.Matei Denis Gabriel – IovanasIana, MAGNUM VRD (Timisoara) (28,5)

7.Nedea Adrian Florentin – Pitic Ana Maria, JUST DANCE (Bucuresti) – PAS IN DOI (Bucuresti)

Tineret Latino (16-18 ani)

1.BecaAlin Andrei – Tampau Elena Catalina, AUTHENTIC DANCE SPORT 2007 (Bacau)

2.Coman Eduard Florentin – Tudorache Irina Elena, GENERATIA 9 (Bucuresti)

3.Ene Vlad – GologanOtilia, DANCE ENERGY (Iasi)

4.Muresan Tudor – Precup Ada Maria, DANSUL VIORILOR (Reghin) – DANCE ART – CLUBUL SPORTIV SCOLAR TARGU-MURES (TarguMures)

5.Popa Stefan – Dimitrescu Georgiana, DANCEPLANET.RO (Iasi)

6.MihaiAlexandru Cristian – Andrei Raluca Maria, GENERATIA 9 (Bucuresti)

7.Podariu Cosmin – DideaIoana Bianca, DANCEPLANET.RO (Iasi)

Tineret Standard (16-18 ani)

1.StanTiberiu Florin – Grigore Daria, PAS IN DOI (Bucuresti) – PALATUL NATIONAL AL COPIILOR BUCURESTI (Bucuresti)

2.ZicoaneHeler Sebastian Alin – CoposAnca, SPORTIM DANCE (Timisoara)

3.GradeaLaviniuIonut – Bujor Alexandra Cristina, ZEDAN’S (Bucuresti)

4.Muresan Tudor – Precup Ada Maria, DANSUL VIORILOR (Reghin) – DANCE ART – CLUBUL SPORTIV SCOLAR TARGU-MURES (TarguMures)

5.Dolomet Raul Dan – Negoescu Carla, SPORTIM DANCE (Timisoara)

6.Dobranis Darius – HritcuMesenschi Dennis, DANCE ART – CLUBUL SPORTIV SCOLAR TARGU-MURES (TarguMures)

7.StanAlexandruIoan Marin – Tigau Miriam, PHOENIX (Bucuresti)

Junior II Latino (14-15 ani)

1.Petcu Andrei – Buzuleac Bianca, MYSTIC (Resita)

2.Nitu Marius Eric – IosubIoana Antonia, ALESSIA DANCE (Bucuresti) – DANCE ENERGY (Iasi)

3.Lupoaie Cosmin – Radu Maria Cristina, FANTEZIA (Galati)

4.BoariuAlexandru Lucian – BochisMutiu Beatrice, MAGNUM VRD (Timisoara)

5.Grigoras Valentin Orlando – Danila Alexandra Ioana, MIHAI PETRE (Bucuresti)

6.Ionescu Tudor Andrei – Pistol Alyssa Andreea, DANCE FEVER (Bucuresti)

7.Matasaru Stefan Liviu – Motoc Alexandra, DANCE ENERGY (Iasi)

Junior II Standard (14-15 ani)

1.MaritaCiprianPetre – BumbaOana Tamara, ROYAL DANCE CLUB (Satu Mare)

2.Petcu Andrei – Buzuleac Bianca, MYSTIC (Resita)

3.BatranuRazvan George – Dica Ana Maria, DANCE SPIRIT (Timisoara)

4.VatamaniucAlexandru Andrei – StanciuIoanaDaiana, ZEDAN’S (Bucuresti) – ALESSIA DANCE (Bucuresti)

5.Lupoaie Cosmin – Radu Maria Cristina, FANTEZIA (Galati)

6.Ionescu Tudor Andrei – Pistol Alyssa Andreea, DANCE FEVER (Bucuresti)

7.Indricau Andrei – AlexandruDenisaNicoleta, MIHAI PETRE (Bucuresti)

Junior I Latino (12-13 ani)

1.MiuMihnea Cristian – Bidica Julia Denisa, PAS IN DOI (Bucuresti)

2.TothIstvanAramisz – Nirucz Lorena Andreea, STEPHANY (Oradea)

3.Barbu Iulian Theodor – Ciotoianu Marisa Erika Roberta, GENERATIA 9 (Bucuresti)

4.VadanaRares Emanuel – Neculae Tea Maria, FANTEZIA (Galati)

5.Tripon Darius Cosmin – Rasadean Marissa, MAGNUM VRD (Timisoara)

6.PaunAlexandruNicolae – Andreescu Arianna, GENERATIA 9 (Bucuresti) – ZEDAN’S (Bucuresti)

7.Pasoveanu Vlad Cristian – MorariuAlessiaIoana, MIHAI PETRE (Bucuresti) – VIOLET (Bucuresti)

Junior I Standard (12-13 ani)

1.BesleagaRadu Stefan – Pentiuc Anna Daria Mitzura, DANCE STUDIO (Iasi) – FANTEZIA (Galati)

2.MiuMihnea Cristian – Bidica Julia Denisa, PAS IN DOI (Bucuresti)

3.VadanaRares Emanuel – Neculae Tea Maria, FANTEZIA (Galati)

4.Pasoveanu Vlad Cristian – MorariuAlessiaIoana, MIHAI PETRE (Bucuresti) – VIOLET (Bucuresti)

5.TeletinRares Andrei – ConstandacheMalina Elena, DANCE ENERGY (Iasi)

6.Turlas Vlad Darius – Cosug Alexandra Miruna, TOP DANCE LIFE (Bistrita)

7.PaunAlexandruNicolae – Andreescu Arianna, GENERATIA 9 (Bucuresti) – ZEDAN’S (Bucuresti)

JuvenilII  Latino (10-11 ani)

1.ZahariaRazvan Andrei – Tarzianu Ana Maria, DANCE ENERGY (Iasi)

2.Tufa Angel Sebastian – Pandelea Sofia Elena, DANCE STUDIO (Iasi)

3.Murarus Valentin Patrick – TutuianuFlorentina Bianca, RU APOLLO (RamnicuValcea)

4.Padurariu Stefan Alexandru – Herman Anastasia, DANCE STUDIO (Iasi)

5.Pislaru Eduard Victor – Mihalache Maria Georgiana, MIHAI PETRE (Bucuresti)

6.Rusu Alex – Rusu Maya, Rus Team Baia Mare

7.Dumitrescu David Stefan – Stanciu Stefania Mihaela, SUPREM DANCE (RamnicuValcea)

Juvenil II Standard (10-11 ani)

1.Padurariu Stefan Alexandru – Herman Anastasia, DANCE STUDIO (Iasi)

2.ZahariaRazvan Andrei – Tarzianu Ana Maria, DANCE ENERGY (Iasi)

3.Pislaru Eduard Victor – Mihalache Maria Georgiana, MIHAI PETRE (Bucuresti)

4.Tufa Angel Sebastian – Pandelea Sofia Elena, DANCE STUDIO (Iasi)

5.Rusu Alex – Rusu Maya, Rus Team Baia Mare

6.Sasebes Andrei Claudiu – Botarel Diana, DANSUL VIORILOR (Reghin)

7.Murarus Valentin Patrick – TutuianuFlorentina Bianca, RU APOLLO (RamnicuValcea)

Juvenil I Latino ( 6-9 ani)

1.Padurean Marius Tiberiu – Stanciu Adelina, MYSTIC (Resita)

2.Ivan Albert – Mitica Ana Rebeca, MIHAI PETRE (Bucuresti)

3.Catrina David Alexandru – Suciu Daria Ioana, MIHAI PETRE (Bucuresti)

4.Ionescu Cassius – Heghi Teodora, La Passion (Brasov)

5.NanuIacob Gabriel – NimuAndreeaDenisa, DANCE SPIRIT (Timisoara) – SPORTIM DANCE (Timisoara)

6.Chereches Paul Tudor – Burlacu Maria Violeta, VALENTINA DANCE (Braila)

7.Sava David Andrei – PanteaDenisa Maria, DANCE STUDIO (Iasi)

Juvenil I Standard (6-9 ani)

1.NanuIacob Gabriel – NimuAndreeaDenisa, DANCE SPIRIT (Timisoara) – SPORTIM DANCE (Timisoara)

2.Catrina David Alexandru – Suciu Daria Ioana, MIHAI PETRE (Bucuresti)

3.Ivan Albert – Mitica Ana Rebeca, MIHAI PETRE (Bucuresti)

4.Chereches Paul Tudor – Burlacu Maria Violeta, VALENTINA DANCE (Braila)

5.Padurean Marius Tiberiu – Stanciu Adelina, MYSTIC (Resita)

6.Sava David Andrei – PanteaDenisa Maria, DANCE STUDIO (Iasi)

 Senior Latino

1.SimonSorin – Constantinescu Florentina, SILHOUETTE (Ploiesti)

2.Dragnea Mihai – DragneaAndreea, D’ESTINY DANCE (Pitesti)

3.Momocea Marius – BunescuSuzana, IMPETUS (Bucuresti)

Senior I Standard

1.SimonSorin – Constantinescu Florentina, SILHOUETTE (Ploiesti)

2.Momocea Marius – BunescuSuzana, IMPETUS (Bucuresti)

3.DelczegAndras – ConduracheIldiko, DANCE ART – CLUBUL SPORTIV SCOLAR TARGU-MURES (TarguMures)

4.Potolea Paul – Motoc Ana Monica, PHOENIX (Bucuresti) – HOBBY DANCE (Bucuresti)

Senior II – Standard

1.Talpes Florin – Talpes Roxana Mariuca, MIHAI PETRE (Bucuresti)

2.Potolea Paul – Gropcicova Daniela, PHOENIX (Bucuresti) – HOBBY DANCE (Bucuresti)

3.GheorghievSlavi Florin – GheorghievIoanaSorina, PHOENIX (Bucuresti) – HOBBY DANCE (Bucuresti)

4.ConstantinPompiliu – GogulescuIoanaFlorinela, HOBBY DANCE (Bucuresti)

Loading...
loading...

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.