Şcoala Gimnazială „Dr. Victor Babeş” ESTE NOUĂ CAMPIOANĂ A MUNICIPIULUI Baia Mare la FOTBAL FEMININ, nivel gimnazial!

Şcoala Gimnazială „Dr. Victor Babeş”  ESTE NOUĂ CAMPIOANĂ A MUNICIPIULUI Baia Mare la FOTBAL FEMININ, nivel gimnazial!

Etapa locală a Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar la fotbal feminin, nivel gimnazial s-a desfăşurat vineri, 27 ianuarie, la Baia Mare. Gazda întrecerii a fost Şcoala V.Alecsandri, iar competiţia s-a bucurat de participarea mai multor echipe din oraş.

În urma desfăşurării întrecerii, echipa de la Şcoala Gimnazială „Dr. Victor Babeş” antrenată de profesorul Horia Buzaşu a câştigat competiţia, devenind campioană oraşului la fotbal feminin, nivel gimnazial, cu un parcurs excelent, a cîştigat toate meciurile: 6-0 cu Şcoala N.Stănescu , 10-0 cu Şcoala Al.I.Cuza şi 2-1 cu Şcoala nr.18 .

Pe locul al IIlea s-a clasat Şcoala nr.18 iar pe locul III Şcoala Nicolae Iorga.

Denisa Olar de la Şcoala Gimnazială „Dr. Victor Babeş” este golghetera turneului, cu 7 goluri marcate în 3 meciuri.