U16, Turneul final: Înfrângere la limită în primul meci pentru juniorii de la CSM Baia Mare

jun_u16În primul meci disputat la Turneul final U16, care se desfăşoară la Constanţa în perioada 2-8 iunie,  CSM Baia Mare a pierdut la limită partida cu Dinamo Bucureşti, scor 6-7 (0-0).

După o primă repriză fără puncte înscrise pe tabelă, băimărenii deschid scorul în repriza secundă prin Luca Nichitean, din lovitură de pedeapsă. Dinamo reuşeste eseul, transformat, şi imediat după aceea Nichitean mai înscrie o dată din lovitură de pedeapsă, aducând scorul la 6-7. Restul partidei a fost dominat de băimăreni, care însă din păcate nu mai reuşesc să înscrie, pierzând partida la limită şi obţinând bonusul defensiv.

În cealaltă partidă a grupei, CSM Olimpia Bucureşti a învins cu 5-0 pe CSS Bârlad.
Următorul meci al CSM Baia Mare este programat miercuri, de la ora 10:00, împotriva bucureştenilor de la CSM Olimpia.