Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au pus în aplicare, ieri, 29 ianuarie 2026, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis de Judecătoria Baia Mare.
În urma activităților desfășurate, oamenii legii au depistat un bărbat din municipiul Baia Mare, condamnat definitiv la o pedeapsă de 3 ani și 5 luni de închisoare, în regim de detenție, pentru comiterea unor infracțiuni la regimul rutier.
După identificare, persoana condamnată a fost preluată de polițiști și depusă în Penitenciarul Baia Mare, în vederea executării pedepsei dispuse de instanță.
Poliția reamintește că punerea în aplicare a mandatelor de executare a pedepselor privative de libertate reprezintă o prioritate, în vederea asigurării respectării legii și a siguranței publice.























