Bomba zilei. Radu Mazăre a EVADAT! Autoritățile sunt în alertă
Bomba zilei vine din Madagascar. Radu Mazăre, fostul edil al Constanței, a evadat din închisoare. Informația a fost aflată pe surse, anunță România TV, care precizează că oficialitățile române nu au dorit să comenteze dezvăluirea.
Radu Mazăre a evadat din închisoarea din Madagascar, susțin sursele România TV. Informația încă nu a fost confirmată de niciun oficial din România sau Madagascar. De-a lungul timpului, din închisoarea în care se află fostul edil al Constanței au mai evadat 120 de persoane.
Directorul Evenimentul Zilei și Capital, Dan Andronic, susține că oficialii români nu au confirmat, însă nici nu infirmat ipoteza lansată de România TV. „Am încercat să verificăm informația, însă nimeni nu dorește să comenteze subiectul, ceea ce mă face să cred că informația este adevărată”, a declarat directorul EvZ.
IGPR a fost singura instituție care a reacționat cu un comunicat care nu infirmă, dar nici nu confirmă situația. „În referire la aspectele apărute în spațiul public, cu privire la evadarea persoanei urmărite internațional, Radu Ștefan Mazăre, facem precizarea că la nivelul Poliției Române nu s-a primit nicio informare oficială în acest sens”, a fost mesajul IGPR.























