David Tarta locul 2 la Rally Sprint In Satu-Mare

Sâmbătă , 26 iulie 2014 s-a desfăşurat în Satu-Mare cea de-a patra etapa a Campionatului Naţional de Rally Sprint  . Cu toate că a fost o căldură sufocantă   53 de piloți s-au înscris pentru a lua startul la acest concurs. Campionatul  are cinci etape si este organizat de ACR sucursala Satu Mare. Sportivul Tarţa David din Baia Mare  s-a clasat pe locul 2 , astfel el a  obţinut 15 puncte în clasamentul general anual al campionatului.

Sportivul David Tarţa a menţionat :” A fost o zi foarte obositoare dar obţinând locul 2 am reuşit să mă detaşez de ceilalţi concurenţi cu 22 de pucte  şi chiar daca n-aş mai participa la ultima etapa nu mai pot fi depaşit în acest campionat. Dincolo de acest sentiment plăcut, încerc să ăa concentrez la etapa de sâmbătă de pe Meseş, unde pentru prima oara pot să particip la VTM,  adică viteză  în coastă. Aştept cu foarte multe emoţii acest eveniment, unde probabil voi fi cel mai tânar pilot.”

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.