Echipa FCM Baia Mare a terminat la egalitate, scor 2-2 , cu formaţia UTA .GALERIE FOTO

13094109_1582297658752170_4532941735606094380_nEchipa FCM Baia Mare a terminat la egalitate, scor 2-2 , cu formaţia UTA BĂTRÂNA DOAMNĂ, într-un meci din play-off  a Ligii a II-a.

UTA BĂTRÂNA DOAMNĂ a deschis scorul în minutul 14, prin Chindriş Marius, care a marcat din penalty după ce Alin Bota îl faultează pe Denis Man în careu mare.

FCM Baia Mare a egalat în minutul 45+2, prin Florin Ilie cu un şut plasat la colţul lung, după o centrare de pe partea dreaptă a lui Duruş Ciprian.

În minutul 65, Alin Ignea  şi-a adus echipa în avantaj după un corner executat de Pop Vasile.

Curtuiuş Marius a reuşit să egaleze pentru UTA, cu capul, în urma unei lovituri libere bătute de Burlă în minutul 71.

Arbitru: Florin Miron (Bucureşti); Asistenţi: Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu) şi Răzvan Constantin Nistoran (Reşiţa).

Baia Mare: Bota – Duruş, Fl. Ilie, Sg. Oltean, Buşu – A. Ignea (cpt.), Vasilache, Păcurar – V. Pop, Jurj, C. Sîrbu
Rezerve: Ormenişan – Şter, V. Giurgiu, Aniţoiu, Codin, Codoban, Sbârcea
Antrenor: Dorin Toma

UTA: Bg. Miron – Polgar, Botiş (cpt.), Al. Manea, Burlă – Strătilă, Chindriş, I. Tănase, Hlistei – D. Man, Curtuiuş
Rezerve: Anca-Trip – D. Copil, Jorza, A. Roman, Filaret, Cip. Rus, M. Vlad
Antrenor: Roland Nagy