Fotbal – CM 2014: Programul meciurilor de la turneul final

Programul meciurilor care se vor disputa în perioada 12 iunie – 13 iulie, la turneul final al Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia (ora României):

Joi 12 iunie:
23,00: Brazilia — Croația, la Sao Paulo, în Grupa A

Vineri 13 iunie
19,00: Mexic — Camerun, la Natal, în Grupa A
22,00: Spania — Olanda, la Salvador, în Grupa B
Sâmbătă 14 iunie
01,00: Chile — Australia, la Cuiaba, în Grupa B
19,00: Columbia — Grecia, la Belo Horizonte, Grupa C
22,00: Uruguay — Costa Rica, la Fortaleza, Grupa D
Duminică 15 iunie:
01,00: Anglia — Italia, la Manaus, în Grupa D
04,00: Cote d’Ivoire — Japonia, la Recife, în Grupa C
19,00: Elveția — Ecuador, la Brasilia, în Grupa E
22,00: Franța — Honduras, la Porto Alegre, Grupa E
Luni 16 iunie:
01,00: Argentina — Bosnia-Herțegovina, la Rio de Janeiro, în Grupa F
19,00: Germania — Portugalia, la Salvador, în Grupa G
22,00: Iran — Nigeria, la Curitiba, în Grupa F

Marți 17 iunie:
01,00: Ghana — SUA, la Natal, în Grupa G
19,00: Belgia — Algeria, la Belo Horizonte, în Grupa H
22,00: Brazilia — Mexic, la Fortaleza, în Grupa A

Miercuri 18 iunie:
01,00: Rusia — Coreea de Sud, la Cuiaba, în Grupa H
19,00: Australia — Olanda, la Porto Alegre, în Grupa B
22,00: Spania — Chile, la Rio de Janeiro, în Grupa B

Joi 19 iunie:
01,00: Camerun — Croația, la Manaus, în Grupa A
19,00: Columbia — Cote d’Ivoire, la Brasilia, în Grupa C
22,00: Uruguay — Anglia, la Sao Paulo, în Grupa D

Vineri 20 iunie:
01,00: Japonia — Grecia, la Natal, în Grupa C
19,00: Italia — Costa Rica, la Recife, în Grupa D
22,00: Elveția — Franța, la Salvador, în Grupa E
Sâmbătă 21 iunie:
01,00: Honduras — Ecuador, la Curitiba, în Grupa E
19,00: Argentina — Iran, la Belo Horizonte, în Grupa F
22,00: Germania — Ghana, la Fortaleza, în Grupa G

Duminică 22 iunie:
01,00: Nigeria — Bosnia-Herțegovina, la Cuiaba, în Grupa F
19,00: Belgia — Rusia, la Rio de Janeiro, Grupa H
22,00: Coreea de Sud — Algeria, la Porto Alegre, în Grupa H

Luni 23 iunie:
01,00: SUA — Portugalia, la Manaus, în Grupa G
19,00: Australia — Spania, la Curitiba, în Grupa B
19,00: Olanda — Chile, la Sao Paulo, în Grupa B
23,00: Camerun — Brazilia, la Brasilia, în Grupa A
23,00: Croația — Mexic, la Recife, în Grupa A

Marți 24 iunie:
19,00: Italia — Uruguay, la Natal, în Grupa D
19,00: Costa Rica — Anglia, la Belo Horizonte, Grupa D
23,00: Japonia — Columbia, la Cuiaba, în Grupa C
23,00: Grecia — Cote d’Ivoire, la Fortaleza, în Grupa C

Miercuri 25 iunie:
19,00: Nigeria — Argentina, la Porto Alegre, în Grupa F
19,00: Bosnia-Herțegovina — Iran, la Salvador, în Grupa F
23,00: Honduras — Elveția, la Manaus, în Grupa E
23,00: Ecuador — Franța, la Rio de Janeiro, în Grupa Eâ

Joi 26 iunie:
19,00: SUA — Germania, la Recife, în Grupa G
19,00: Portugalia — Ghana, la Brasilia, în Grupa G
23,00: Coreea de Sud — Belgia, la Sao Paulo, în Grupa H
23,00: Algeria — Rusia, la Curitiba, în Grupa H

OPTIMILE DE FINALĂ
Sâmbătă 28 iunie:
19,00: locul 1 grupa A — locul 2 grupa B, la Belo Horizonte (meciul 49)
23,00: locul 1 grupa C — locul 2 grupa D, la Rio de Janeiro (meciul 50)

Duminică 29 iunie:
19,00: locul 1 grupa B — locul 2 grupa A, la Fortaleza (meciul 51)
23,00: locul 1 grupa D — locul 2 grupa C, la Recife (meciul 52)

Luni 30 iunie:
19,00: locul 1 grupa E — locul 2 grupa F, la Brasilia (meciul 53)
23,00: locul 1 grupa G — locul 2 grupa H, la Porto Alegre (meciul 54)

Marți 1 iulie:
19,00: locul 1 grupa F — locul 2 grupa E, la Sao Paulo (meciul 55)
23,00: locul 1 grupa H — locul 2 grupa G, la Salvador (meciul 56)

SFERTURILE DE FINALĂ
Vineri 4 iulie:
19,00: câștigătoare meci 53 — câștigătoare meci 54, la Rio de Janeiro (meciul 57)
23,00: câștigătoare meci 49 — câștigătoare meci 50, la la Fortaleza (meciul 58)
Sâmbătă 5 iulie:
19,00: câștigătoare meci 55 — câștigătoare meci 56, la Brasilia (meciul 59)
23,00: câștigătoare meci 51 — câștigătoare meci 52, la la Salvador (meciul 60)

SEMIFINALE
Marți 8 iulie
23,00: câștigătoare meci 57 — câștigătoare meci 58, la Belo Horizonte (meciul 61)

Miercuri 9 iulie:
23,00: câștigătoare meci 59 — câștigătoare meci 60, la la Sao Paulo (meciul 62)

FINALA MICĂ
Sâmbătă 12 iulie:
23,00: învinsă meci 61 — învinsă meci 62, la la Brasilia (meciul 63)

FINALA
Duminică 13 iulie
22,00: câștigătoare meci 61 — câștigătoare meci 62, la Rio de Janeiro (meciul 64)

NOTĂ: Meciurile care au loc la orele 01,00 și 04,00 în România se desfășoară de fapt în ziua precedentă în Brazilia.

Loading...
loading...

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.