Minaur Baia Mare – CSM București 27-21

Minaur Baia Mare a învins-o pe CSM București pe teren propriu și a urcat pe primul loc  în campionat.

Portarul echipei Minaur Baia Mare a avut 12 parade, iar la pauză scorul era 15-8 pentru Baia Mare.

Dupa pauza gazdele au mai adunat 12 reușite până la finalul meciului și s-au impus lejer, la o diferență de 6 goluri, cu scorul de 27-21.

Andrei Grasu, de la Minaur  Baia Mare, a fost cel mai bun jucător de pe teren, cu 5 goluri înscrise în poarta oaspeților.

Minaur – CSM Bucuresti: 27-21 (15-8)
Arbitri: A. Nacu / A. Rucoi (Targu Mures)
Aruncari de la 7m: 2/2-4/9
Minute de eliminare: 10-4
Minaur: Tatai, R. Pop – Pribanic 4, Grasu 5, Sabou 4, Malmagro 3 (2), Milas 3, Popescu 2, Stegavik 2, Fotache 2, Eklemovic , Sadoveac 1, Busecan 1, Bera, Marta, Mihai. Antrenori: Lars Walther si Petre Pop
Bucuresti: Blazevic, Fl. Dragomir – Kostadinovic 6 (1), Capota 4 (1), Simovic 4, Rotaru 2, Novanc 2, Marijanac 2 (2), Negru 1, Stoica, Dimache, Milosevic, Constantinescu, I. Stamate. Antrenor: Bozo Rudic.