HCM Roman – HCM Baia Mare 20-25(13-13)!

hcm romanHCM Baia Mare a câştigat azi, cu scorul de 25-20 partida din deplasare cu HCM Roman, prima din seria semifinală a Ligii Naţionale de handbal feminin. O victorie obţinută mai greu decât o arată scorul.

În prima repriză elevele lui Tone Tiselj au alergat tot timpul după egalare.După pauză HCM Baia Mare a ieşit mai hotărâtă de la cabine, iar după minutul 50 jocul s-a rupt în favoarea echipei noastre.

HCM Baia Mare mai are nevoie de o victorie, vineri, în jocul doi pe care îl va susţine acasă.

HCM Roman:Timoshenkova (9 intervenţii), Polocoşer (1 intervenţie) – Toskovic 5, Mihalschi 3, Iuganu 3, Horobeţ 3, Băbbeanu 1, Crap, Agrigoroaie 3, Stoleru 2, Druţu, Chitacu, Cîţici, Vârtic, Vîlcu, Vârtic. Antrenor:Florentin Pera

HCM Baia Mare:Ungureanu (1 intervenţie), Arenhart (16 intervenţii), Cetăţeanu – Geiger 5, Abbingh, Ardean 3, Do Nascimento 8, Buceschi 3, Tătar, Makeeva 2, Herrem 4, Nechita, Pârvuţ, Szucs, Marin, Davydenko.Antrenor: Tone Tiselj

Arbitri: Stancu – Năstase; Eliminări: 1-4; Cartonaş roşu: Mihalschi (50)