Liga 4 – Quick Mobile

Sâmbătă (29.08) și duminică (30.08) s-au disputat meciurile din etapa 2, din Liga 4 – Quick Mobile, o etapa în care s-au înscris nu mai puțin decât 25 goluri în Seria Sud și 12 goluri (în patru partide), în Seria Nord.

În Seria Sud, Lăpușul Tg. Lăpus, Progresul Dumbrăvița și Progresul Șomcuta Mare s-au impus fără probleme și conduc împreună în fruntea clasamentului cu maximum de puncte. În Seria Nord Avântul Bârsana este lider cu 6 p, din tot atâtea poribile, în condițiile în care Iza Dragomirești, FC Remeți, Zorile Moisei și Tisa Sarasău nu au evoluat.

Rezultate Liga 4 – Quick Mobile, etapa 2:

 Seria Sud:

Viitorul Ulmeni – Unirea Șișești 4-1; Gloria Chechiș CS Fărcașa 2-2; Lăpușul Tg. Lăpuș – CS Unirea Săsar 2-0; Minerul Cavnic – CS Comuna Satulung 3-2; CS Seini – Progresul Șomcuta Mare 0-4; ACS Electrica Baia Mare – Progresul Dumbrăvița 0-4;

Clasament: 1) Lăpușul Tg. Lăpuș 6 p (+7); 2) Progresul Dumvrăvița 6 p (+7); 3) Progresul Șomcuta Mare 6 p (+5); 4) CS Fărcașa 4 p (+4); 5) Viitorul Ulmeni 3 p (+3); 6) Minerul Cavnic 3 p (0); 7) CS Unirea Săsar 3 p (0); 8) Gloria Chechiș 1 p (-2); 9) ACS Electrica Baia Mare 0 p (-3); 10) CS Comuna Satulung 0 p (-6); 11) Unirea Șișești 0 p (-7); 12) CS Seini 0 p (-8).

Etapa viitoare (05.09-06.09): Progresul Dumbrăvița – Viitorul Ulmeni; Progresul Șomcuta Mare – ACS Electrica Baia Mare; CS Comuna Satulung – CS Seini; Unirea Săsar – Minerul Cavnic; CS Fărcașa – Lăpușul Tg. Lăpuș; Unirea Șișești – Gloria Chechiș.

Seria Nord:

FC Remeți – Bradul Vișeu de Sus (amânat); Recolta Săliștea de Sus – Zorile Moiesei 0-2; Foresta Câmpulung la Tisa – Iza Dragomirești (amânat); Luceafărul Strâmtura – Salina Ocna Șugatag 2-2; Metalul Bogdan Vodă – Avântul Bîrsana 0-3; Tisa Sarasău – Rozalina Rozavlea 3-0;

Clasament: 1) Avântul Bârsana 6 p (+8); 2) Salina Ocna Șugatag 4 p (+1); 3) Iza Dragomirești 3 p (+6); 4) FC remeți 3 p (+3); 5) Zorile Moisei 3 p (+2); 6) Tisa Sarasău 3 p (0); 7) Luceafărul Strâmtura 1 p (-5); 8) Foresta Câmpulubg la Tisa 0 p (-1); 9) Rozalina Rozavlea 0 p (-3); 10) Metalul Bogdan Vodă 0 p (-3); 11) Recolta Săliștea de Sus 0 p (-8).

Etapa viitoare (05.09-06.09): Rozalina Rozavlea – FC Remeți; Avântul Bârsana Tisa Sarasău; Salina Ocna Șugatag – Metalul Bogdan Vodă; Iza Dragomirești – Luceafărul Strâmtura; Zorile Moisei – Foresta Câmpulung la Tisa; Bradul Vișeu de Sus – Recolta Săliștea de Sus.

Loading...
loading...

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.