POLIȚIȘTII AU FORMAT ECHIPĂ CU SPECIALIȘTII REGISTRULUI AUTO ROMÂN MARAMUREȘ, ÎN CADRUL UNOR CONTROALE PE DN17, ÎN SĂCEL

La data de 23 octombrie a.c., în intervalul orar 10.00-14.00, polițiștii din Săliștea de Sus și ai Postului de Poliție Săcel, au desfășurat o acțiune cu specialiștii Registrului Auto Român Maramureș, pe DN17, în Săcel.

Scopul acțiunii a vizat depistarea autovehiculelor care circulă pe drumurile publice și nu corespund din punct de vedere al legislației în vigoare.

Pe parcursul acțiunii, polițiștii au oprit și controlat 16 autovehicule, iar pentru abaterile constatate au fost aplicate 14 sancțiuni contravenționale. De asemenea, pentru 7 dintre autovehiculele oprite, polițiștii au dispus reținerea certificatelor de înmatriculare până la remedierea abaterilor.

Valoarea totală a sancțiunilor depășește suma de 5.200 de lei.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.