Povestea cutremurătoare a unui prefect. Rămas fără funcţie, şi-a pierdut familia şi casa. Acum locuieşte cu mama sa. Era să ajungă să lucreze la o fermă de pui în Spania!FOTO
Mircea Băcală, prefectul judeţului Timiş, a trecut printr-o experienţă de viaţă terifiantă. El este un exemplu incredibil al traseului pe care-l poate avea un conducător al judeţului care îşi desfăşoară onest activitatea. Nu a acumulat bani sau averi, dimpotrivă, şi-a pierdut casa şi soţia tocmai pentru că s-a încăpăţânat să rămână corect şi demn.
Cu toate acestea, nu se consideră o victimă şi crede că sănătatea şi credinţa în Dumnezeu sunt lucrurile care trebuie preţuite cel mai mult. „Sunt alţi oameni care o duc mai greu decât mine”, spune prefectul, aflat în mijlocul unei poveşti de viaţă răscolitoare.
Detalii halucinante citiţi pe RENASTEREA.RO























