Acasă Stiri Prefectura Maramureș : Baia Mare are bazin olimpic în aer liber!

Prefectura Maramureș : Baia Mare are bazin olimpic în aer liber!

Municipiul Baia Mare are bazin olimpic în aer liber, proaspăt renovat

Domnul prefect al județului Maramureș Rudolf Stauder a participat, astăzi, alături de doamna subprefect Enikö-Erzsébet Krizsanovszki și de domnul vicepreședinte al Consiliului Județean Maramureș Doru Lazăr, la redeschiderea bazinului olimpic în aer liber, a cărui activitate a fost oprită timp de 11 ani.
Domnul prefect a felicitat reprezentanții Consiliului Județean Maramureș pentru faptul că au alocat sumele necesare instalațiilor de curățare a bazinului. De asemenea, a mulțumit reprezentanților Ministerului Tineretului și Sportului pentru interesul manifestat față de nevoile sportivilor de performanță maramureșeni și pentru alocarea sumelor necesare renovării bazinului la standarde europene.
Bazinul are următorul program cu publicul:
-luni-vineri: 18:00-20:00;
-sâmbătă-duminică: 10:00-12:00 și 16:00-18:00.
În afara acestor ore, bazinul va fi destinat sportivilor de performanță în vederea efecturării pregătirii fizice pentru participarea la competiții.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.