Primarul Cătălin Cherecheș alături de elevii din clasele terminale : dezinfecția zilnică la terminarea orelor în școli și transport special, gratuit!
“În această perioadă când elevii din clasele terminale merg la cursuri și vor susține Evaluarea Națională, respectiv Bacalaureatul, Administrația Publică Locală a Municipiului Baia Mare asigură dezinfectarea tuturor unităților de învățământ, a spațiilor în care se desfășoară activitățile. Intervenția noastră are loc zilnic, după programul elevilor, conform unui grafic agreat cu Inspectoratul Școlar Județean Maramureș.
În perioada 2 - 12 iunie, respectiv 15, 17, 18, 22-25 iunie 2020, Municipiul Baia Mare facilitează elevilor din clasele terminale și accesul la transport public în comun GRATUIT., pe rutele și după programul stabilit împreună cu cei de la Inspectorat, respectiv societatea Urbis.” a menționat primarul, Cătălin Cherecheș























