Ramesh Darji, 11 ani, suferă de o boală extrem de gravă, care îl transformă treptat într-o statuie. Viața băiatului din Nepal este un adevărat calvar, din cauza condiției necruțătoare copilul având dureri insuportabile.
O boala foarte gravă îl transformă treptat într-o statuie pe acest băiat de 11 ani din Nepal, potrivit Daily Mail.
Copilul are dureri foarte mari și nu mai poate să meargă sau să vorbească. Părinții săi au încercat disperați să-și vindece copilul și l-au dus la mai mulți medici, însă nimeni nu l-a putut trata.
Cântăreața nepaleză Sanjay Shrestha a văzut un video pe rețelele de socializare în care apărea băiatul și, colaborând cu artista britanică Joss Stone, a susținut un concert caritabil și a strâns aproape 1.500 de euro pentru a-l ajuta pe băiat cu tratamentul.
Copilul a fost internat într-un spital din Kathmandu, unde este tratat cu atenție de medici.
Sursa si galerie FOTO: evz.ro