Secretarul de Stat , Călin de Maramureș , dă cu Bota prin Guvern. Fondurile Europene vor deveni o amintire în guvernul Orban. Interesele personale primează celor profesionale!
Fondurile europene pentru investitorii români stau nemișcate în biroul unui secretar de stat adus în Guvernul Orban de tabăra PNL de Baia Mare. Bota Călin de Maramureș nu are intenția de mișca lucrurile așa cum își dorește șeful de partid, Ludovic Orban, ci strategia lui e una personală și nicidecum , una profesională.
Conform romaniatv.net, mai multe firme au depus proiecte ce au fost desemnate câștigătoare, semnarea contractelor este blocata de luni de zile de secretarul de stat Călin Bota. Surprinzător multe companii au fost contactate de firme de consultanță apropiate lui C.B. si au fost amenintate ca daca nu semneaza contracte de consultanță suplimentare, proiectele vor ramane blocate.
Muti antreprenori acuza si faptul ca Bota, presedinte PNL Baia Mare, blocheza intentionat activitatea Guvernului Orban facand parte din tabere diferite in cadrul PNL.























