Situație șocantă în Brazilia. Un bărbat de 37 de ani a fugit cu banii strânşi pentru tratamentul fiului său de numai doi ani, grav bolnav.
Mateus şi Karine, soţia lui, au avut un băieţel în 2017, însă micuţul Joao s-a născut cu o boală gravă. Cei doi au fost obligaţi să strângă bani pentru un medicament foarte scump care împiedica boala să avanseze.
Oferta de nerefuzat: Hotel Barátság Hajdúszoboszló
Autorităţile au acceptat să plătească pentru primele trei doze, însă pentru următoarele trei doze, familia a început să organizeze strângeri de fonduri, scrie metro.co.uk.
START OFERTE ANTALYA 2020-PLECARE CU AVIONUL DIN BAIA MARE
Au adunat peste 250.000 de dolari, bani pe care îi ţineau în patru conturi bancare diferite.
În luna mai Mateus a reușit să fugă cu bnaii. I-a spus soţiei că lipseşte mai mult timp pentru a merge la cursuri pentru a ajunge agent de pază. În luna mai a acestui an, Mateus şi-a pregătit evadarea. I-a spus soţiei că lipseşte mai mult timp pentru a merge la cursuri care să-l ajute să devină agent de pază.
Sursa: antena3.ro























