Vaca fotbalistă!Meciul CS Fărcașa – Progresul Somcuta Mare a fost întreupt câteva minute de o vacă . FOTO

Meciul de fotbal din cadrul Ligii a IV a,Seria Sud, disputat pe terenul din Gîrdani între echipele CS Fărcașa și Progresul Somcuta Mare a fost întreupt câteva minute de o vacă rătăcită.  Aceasta a intrat pe terenul de fotbal,printr-o breșă din gard, si nu s-a lasat intimidată,spre amuzamentul general, nici de jucători și nici de fluierul arbitrului Ad.Șuta.
După câteva ture pe gazon, musafirul nepoftit a plecat exact prin spărtura prin care venise iar meciul a continuat.
În final, au învins oaspeții cu scorul de 3-1. La juniori gazdele s-au impus cu un categoric 6-1.