14608704_572634856270759_1122517658622059686_oACS Comuna Recea a surclasat echipa din Iernut. Cea mai clară victorie a gazdelor în acest sezon! GALERIE FOTO

Dornică să câştige după două eşecuri şi un egal, echipa din Recea a început meciul în forţă, iar în minutul 22, Crăciun portarul echipei din Iernut nu a reuşit să se opună la şutul lui Mihai Deac, care a deschis scorul printr-un gol de generic.

ACS Comuna Recea a dominat prima repriză autoritar, însă nu a mai reuşit să marcheze.

Partea a doua a început mai echilibrat cu echipa din Iernut montată să egaleze, însă tot gazdele au reuşit să marcheze de două ori prin Viorel Chinde în minutele (83, 86), care a dus scorul la 3-0.

În minutele de prelungire echipa din Recea a beneficiat de o lovitură de la 11 metri transformată de Darian Sabadaş, astfel pecetluind scorul final de 4-0.

La final Romică Buia antrenorul echipei din Recea ne-a declarat: ” A fost o victorie la scor, dar o victorie muncită după un meci destul de greu.

Sunt foarte mulţumit de băieţi,care au jucat foarte bine, păcat că am cedat în repriza a doua însă ne-am revenit pe final şi am câştigat la scor”

Au marcat: Mihai Deac (22), Viorel Chinde (83, 86), Darian Sabadaş (90+2 – pen.)