Bravo, băieți! Minaur Baia Mare întoarce scorul în repriza secundă și se impune cu 2-1 în fața Slatinei

Echipa de fotbal Minaur Baia Mare a legat două victorii consecutive în acest sezon și le-a produs slătinenilor al doilea eșec în această ediție de campionat. Minaur Baia Mare întoarce scorul în repriza secundă și se impune cu 2-1 în fața Slatinei.

MINAUR BAIA MARE – CSM SLATINA 2-1

Stadion: ”Viorel Mateianu” (Baia Mare – Maramureş).
Arbitru central: George Cătălin Roman (Timişoara). Arbitri asistenți: Csaba Antal (Baciu – Cluj) și Petrică Ionuț Cîmpeanu (Cluj-Napoca). Arbitru de rezervă: Mircea Salomir (Cluj-Napoca). Observator arbitri: Ştefan Szilaghi (Satu Mare). Delegat joc: Sabou Daniel (Zalău).

Minaur Baia Mare: Băilă – Ct. Alexe, Rz. Lazăr, D. Simion, Al. Stoian, Gneba, Donca, Raph. Stănescu, Chinde, Ciocan, Cip. Stanciu (cpt.)
Rezerve: Al. Costache – D. Matei, Rotar, Ius. Neacșu, Oiță, Bakare, Muacir, Chitaș, Potcoavă
Antrenor: Ciprian Danciu

CSM Slatina: I. Pop – Gherghe, Al. Popovici, Doman (cpt.), Dav. Oprescu, Sălcianu, Trancă, D. Toma, Al. Dinu, Mitran, Trașcu
Rezerve: Preduț – Neicu, A. Stan, Alexandre Oliveira, M. Manea, Necșulescu, Cr. Dinu, C-tin. Radu, Leață
Antrenor: Daniel Oprescu

♦Min 78 2-1 Bogdan Rotar înscrie pentru Minaur și băimărenii întorc scorul
♦Min 74 1-1 Minge lungă din dreapta preluată de Bakare, care așează scurt pentru Mucir, iar acesta pasează excelent printre. Alexandru Stoian se demarcă bine în careu, rămâne singur cu portarul și înscrie cu un șut plasat
♦Min 73 Corner din stânga, mingea țopăie și ajunge în fața porții, Stoian o deviază pe poartă și Dorin Toma respinge de pe linia porții și își salvează echipa de la gol
♦Min 68 Sergiu Ciocan bate cu stângul o lovitură liberă de la circa 20 de metri central, mingea lovește bara din dreapta
♦Min 58 Alexandre Oliveira cere mingea și o primește în fața careului, trage plasat cu dreptul și mingea lovește transversala, aproape în vinclul din dreapta, și revine în teren
♦Min 55 Ciocan aveansează din dreapta în centru, așează pentru Stanciu, care trage cu dreptul, plasat, mingea lovește bara din dreapta, revine în joc, iar Bakare, scăpat din marcaj, încearcă să reia cu capul din 6 metri, însă mingea e prea jos și o lovește greșit, cu capul, apoi cu genunchiul, iar Sălcianu degajează din 5 metri
♦Min 24 0-1 Doman, nemarcat, centrează cu ușurință din dreapta careului, Andrei Trașcu se demarcă excelent în fața careului mic, de unde pune capul din 6 metri și înscrie simplu, conform liga2.prosport.ro

Etapa a 5-a a Ligii 2 a început vineri cu meciul dintre Steaua și Poli Iași, câștigat de echipa lui Daniel Oprița cu 2-1.

Sâmbătă a fost zi scurtă și intensă în eșalonul secund. De la ora 11:00 au avut loc șase meciuri, iar de la ora 11:30 al șaptelea și ultimul al zilei.

Duminică, de la ora 11:00, la Chiajna, se joacă Concordia Dinamo, iar ultimul meci al rundei are loc luni, de la ora 16:30, între Gloria Buzău și CSC Dumbrăvița.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.