Lupta se complică pentru play-off în Seria 2! UNIVERSITATEA CLUJ – FCM BAIA MARE 1-0

ubaiamareflorinmorosanu-700x394FCM Baia Mare a pierdut azi cu 1-0 partida impotriva echipei Universitatea Cluj. Meciul s-a disputat in aceasta dimineata pe terenul sintetic de la baza de antrenament “Dan Anca”.

Singurul  gol al partidei a fost marcat de Crisan, in minutul 74 de la 10-11 metri, pe centrul portii dupa ce a primit  o pasa de la Târnovan.

In minutul 72  FCM Baia Mare a ramas in 10 oameni dupa ce Straut este eliminat pentru al doilea cartonaş galben primit.

UNIVERSITATEA CLUJ – FCM BAIA MARE   1-0
Arbitru: Rareş George Vidican (Oradea); Asistenţi: Ovidiu Timar (Marghita) şi Casian Băla (Arad).

”U” Cluj: Bolboaşă – Butean, R. Crişan, Cordoş, Ciupe (cpt.), Cîndea, Al. Dan, Oct. Ursu, Calcan, Cr. Ciobanu, Târnovan
Rezerve: Grecu – Şandru, Hîmpea, Moruţan, Erdei, Turcak, Schieb
Antrenor: Mihai Teja

Baia Mare: Ormenişan – Străuţ, Daminuţă, Fl. Ilie, Aniţoiu, A. Ignea (cpt.), D. Munteanu, Vasilache, Balaure, Codoban, V. Pop
Rezerve: Bota – Duruş, E. Dică, Codin, Sg. Oltean, Jurj, Cîrjan
Antrenor: Dorin Toma