POLIŢIŞTII MARAMUREŞENI, PE PODIUM LA CAMPIONATUL NAŢIONAL DE JUDO AL MINISTERULUI AFACERILOR INTERNE

În perioada 14-17 noiembrie a.c., în localitatea Călimăneşti – judeţul Vâlcea, a avut loc etapa finală a Campionatul de Judo al Ministerului Afacerilor Interne. La această competiţie au participat peste 100 de cadre active din toate armele – femei şi bărbaţi, din care aproape jumătate au fost poliţişti.

Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Maramureş a fost reprezentat cu succes de doi agenţi de poliţie.  Agent de poliţie Augustin Laura de la Poliţia oraşului Ulmeni a obţinut medalia de argint la categoria +60 kg şi agent de poliţie Opre Cristian de la Poliţia municipiului Baia Mare – Biroul de Ordine Publică a obţinut bronzul la categoria – 100 kg.

Conducerea inspectoratului încurajează şi susţine toţi poliţiştii care participă la astfel de competiţii, apreciind că acest lucru le permite consolidarea şi perfecţionarea elementelor de autoapărare, necesare îndeplinirii misiunilor de serviciu.

Îi felicităm pe cei doi poliţişti pentru performanţele obţinute şi le dorim mult succes la competiţiile următoare!

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.