Senatorul AUR Costache Chertif a anunțat continuarea campaniei „AUR te aude” în județul Maramureș, acțiunea desfășurându-se de această dată în orașul Săliștea de Sus.
Potrivit acestuia, reprezentanții formațiunii politice au stat de vorbă cu cetățenii și au prezentat materialele informative privind măsurile propuse de partid pentru depășirea dificultăților economice și sociale.
„Campania «AUR te aude» a ajuns astăzi și în orașul Săliștea de Sus. Daniel Câmpan, secretar general al AUR Maramureș, și Ileana Chindriș, consilier local, au discutat cu oamenii și le-au oferit flyere și programul de ieșire din criză propus de AUR”, a transmis senatorul Costache Chertif.
Acesta a precizat că, în municipiul Baia Mare, acțiunea a continuat la cortul amplasat în fața Magazinului Maramureș, unde reprezentanții partidului au interacționat cu cetățenii și au prezentat principalele propuneri ale formațiunii.























