Am invins in tara lui Hamlet! HCM Baia Mare -Viborg HK ( 31-30)

viborgDanemarca trece prin  momente dificile, datorita atentatelor teroriste. Echipa baimareana este pregatita pentru un meci mare cu Viborg.Isi doreste victoria. O galerie inimoasa este mereu langa echipa.

Ora meciului. Se tine un moment de reculegere pentru cei care au murit in atentatele teroriste din Copenhaga.Viborg-ul incepe tare 3-0. Incet, incet, echipa baimareana isi revine si scorul devine 3-3.Echipa daneza incearca sa se desprinda, ajungand la 5-3. HCM-ul inscrie prin Lobach. Cu toate acestea, Viborg se distanteaza la 7-4. Herrem inscrie, 7-5.Viborg-ul inscrie. Time-out Baia Mare.Binevenit. 8-6, Herrem. Inscrie si Davydenko 8-7. Viborg cere time-out. Prima eliminare la HCM, Abbigh. Egalam prin Herrem. Viborg conduce cu 9-8. Elisei innscrie 9-9. Viborg inscrie 10-9. Primul 7 m pentru Baia Mare, Do Nascimento inscrie.Arenhardt inscrie din poarta in poarta. 7 m pentru Viborg.  Conducem prin golul lui Elisei si Makeeva duce Baia Mare la doua goluri. Se termina 12-13 la pauza.

Incepe repriza a doua. Abbigh inscrie 12-14. Baia Mare joaca ca o mare echipa. Davydenko inscrie. Scorul e 13-15. Do Nascimento inscrie al 16-lea gol. Buceschi este eliminata. Viborg se apropie. Egaleaza. Abbigh inscrie. Iarasi gol Abbigh.Conducem 17-18. Conducem prin golul lui Davydenko.Viborg egaleaza. Makeeva ne duce in avantaj. Lobach si Elisei ne duc la 2 lungimi de distanta. Intre timp inscrie si Herrem. 21-23.  Apare eliminare in tabara noastra. Viborg egaleaza. La 23. Elisei ne duce in avantaj. Din nou egalitate. Ratam de la 7 m. Ne revenim. Do Nascimento inscrie.  24-25. Egalitate. 25-26 Abbigh. O alta eliminare in tabara noastra. Egalitate. In poarta Paula. Elisei ne duce in avantaj. Din nou eliminare in tabara noastra. Urmeaza time-out. Inscriem prin Do Nascimento. 27-28. Egalitate. Buceschi ne duce in avantaj. 28-29. Minutul 28, egalitate. Abbigh ne duce in avantaj. Paula apara.  Un alt time-out. Inscrie Buceschi 29-31. Meciul s-a terminat. Inscriu si danezele. Pentru noi meciul se terminase mai devreme. Victorie mare pentru HCM. Speram in continuare la calificare.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.