C.S.S. Baia Sprie la “ Cupa Harghita “ si Cupa “Rasnov”- biatlon

biatlonIn data de 19.01.2015 sportivii de la C.S.S Baia Sprie, au participat la “ Cupa Harghita “ biatlon la Harghita Bai – Miercurea Ciuc unde au participat toate cluburile de specialitate din tara – 120 de sportivi .

C.S.S. Baia Sprie, sectia biatlon  a obtinut urmatoarele rezultate:

Prima Zi Juniori:

Locul I – Danila Florina JII 6 km sprint

Locul VI Pop Carmen JII 6 km sprint

Locul VIII Libotean Ionut JII 7.5 km sprint

Locul IV Butuza Bogdan Seniori 10 km sprint

Locul VII Butuza Roxana JIII 6 km sprint

Cadete:

Locul IX Schuktz Bianka Individual 4.5 km

Locul IX Tecar Bianca Individual 4.5 km

Cadeti :

Locul IX Morar Sergiu Individual 6 km

Locul IX Kovacs Rudolf Individual 6 km

Copile: Individual 4.5 km

Locul IV Sovarschi Diana

Locul V Ardelean Cristiana

Locul VI Tiple Gabriela

Locul VII Danciu Aurelia

A 2-A zi Cadeti:

Locul III Danila Florina Pursuit 7.5 km

Locul IV Butuza Bogdan Pursuit 12.5 km

Locul VIII Libotean Ionut Pursuit 12.5 km

Cadete:

Locul VIII Schultz Bianka Sprint 3 km

Locul IX Tecar Bianka Sprint 3 km

Cadeti 4.5 km sprint

Locul VII Morar Sergiu

LoculX Kovacs Rudolf

Copile 3.5 km sprint

LoculIV Sovarschi Diana

Locul V Ardelean Cristiana

Locul VI Danciu Emilia

Locul VI Tiple Gabriela

 

In perioada 17-18.01.2015 sportivii au participat si la Cupa “Rasnov”, obtinand urmatoarele rezultate:

Prima Zi: Juniori II

Locul I – Danila Florina JII 6 km sprint

Locul VI – Pop Carmen

Locul VI – Butuza Roxana

Locul VII – Libotean Ioan

Cadete 4.5 km individual:Locul IV Schultz Bianka,Locul IX Tecar Bianca

Copii 4.5 km: Locul IV Racz Raimond

Copile 4.5 km : Llocul II Sovarschi Diana, Locul III Ardelean Cristiana, Locul V Tiple Malina, Locul VI Danciu Emilia

A 2- a zi:  JII Pursuit 10 km:

Locul I Danila Florina, LoculV Pop Carmen, Locul V Butuza Roxana

JII Pursuit 12,5 km : Locul VI LIbotean Ionut

Cadete 3km Sprint: Locul II Schultz Bianka, Locul IX Tecar Bianca

Copii, copile: Locul III Ardelean Cristiana, Locul IV Sovarschi Diana, Locul V Ratz Raimond, Locul V Tiple Gabriela, , Locul VI Danci Emilia

Sportivii legitimati la Clubul Sportiv Scolar Baia Sprie, sunt antrenati la sectia biatlon de prof.antrenori: Ananie Marin, Pop Eftimie, Scurtu George – colaborator, sub coordonarea director prof. Toma Andreea.

Loading...
loading...

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.