Două minute fatale pentru FCM Baia Mare în meciul cu Chindia Târgoviște!

fcm3Două minute fatale pentru FCM Baia Mare în meciul cu Chindia Târgoviște!

Peste 3.000 spectatori au asistat  la meciul ce s-a desfăşurat pe stadionul ”Eugen Popescu” din Târgoviște, acolo unde FCM Baia Mare a jucat împotriva echipei Chindia.

Cele două echipe s-au întâlnit începând cu ora 11:00, iar confruntarea s-a desfășurat în cadrul play-off din liga secundă.

Formația din Târgoviște a reuşit în min. 24, sa deschidă scorul după ce Stoica şutează puternic din careul mic, Ormenişan respinge în faţă, iar Cherchez reia în plasă cu o lovitură de cap bine plasată.

La pauză Chindia conduce cu 1-0.

După pauză FCM Baia Mare revine la conducerea jocului şi reuşeste în min. 58 prin  Pop care scapă de marcajul lui Dinu să egaleze cu un şut la colţul lung.

Bucuria echipei noastre nu a ținut decat două minute pentru că Liviu Mihai în min.60 și Popa  min. 62 au reușit să întoarcă soarta întâlnirii în favoarea echipei Chindia prin două goluri în 2 minute.

CHINDIA TÂRGOVIŞTE – FCM BAIA MARE   3-1

Arbitru: Mircea Ardelean (Arad); Asistenţi: Andrei Nicolae Chiţoiu (Timişoara) şi Călin Cimponeriu (Lugoj).

Chindia: Meilă – Pătru (cpt.), Vătavu, Bg. Dinu, Martac – Neniţă, Honciu, L. Mihai, C. Stoica – Cherchez, D. Popa
Rezerve: Aioani – Nisipeanu, Ispas, C. Dinu, Voinea, Neguţ, Bg. Vasile
Antrenor: Nicolae Croitoru

FCM: Ormenişan – Străuţ, Fl. Ilie (cpt.), Sg. Oltean, Aniţoiu – Daminuţă, Vasilache, Balaure, Codoban, C. Sîrbu, V. Pop
Rezerve: Bota – Buşu, Jurj, Codin, Cîrjan, Duruş, Păcurar
Antrenor: Dorin Toma