CS Minaur: azi de la ora 11.00 pe stadionul “Viorel Mateianu” Baia Mare partida CS Minaur și Ripensia Timișoara, Liga 2. Primul meci pe teren propriu!

Sâmbătă, 20 august 2022, de la ora 11.00 pe stadionul “Viorel Mateianu” din Baia Mare se va juca meciul dintre CS Minaur și Ripensia Timișoara, joc din cadrul etapei a treia din Liga 2. Este însă primul joc pe teren propriu din acest sezon pentru echipa pregătită de Ciprian Danciu.


Etapa a 3-a
CS Minaur Baia Mare – Ripensia Timișoara (sâmbătă, 11..00, stadionul “Viorel Mateianu”). Arbitri: Dan Florin Dreve (Cluj-Napoca) – Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea), Sebastian Păduraru (Gura Humorului). Rezervă: Sorin Vădana (Cluj-Napoca). Observatori: Dan Jiga (Bistrița), Mircea Bucur (Târgu Mureș)
Politehnica Timișoara – FC Brașov (sâmbătă, 11.00)
Unirea Dej – Politehnica Iași (sâmbătă, 11.00)
Concordia Chiajna – CSC Dumbrăvița (sâmbătă, 11,00)
Unirea Slobozia – Metaloglobus București (sâmbătă, 11.00)
Gloria Buzău – CSM Slatina (sâmbătă, 13.00)
Progresul Spartac – Comunal Șelimbăr (sâmbătă, 18.00)
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Dinamo București (sâmbătă, 18.45)
Oțelul Galați – Unirea Constanța (duminică, 12.30)
Steaua București – AFC Miercurea Ciuc (marți, 19.00)

Clasament
Unirea Slobozia – 6p (5-1) – 2
Comunal Șelimbăr – 6p (5-0) – 2
Gloria Buzău – 6p (4-1) – 2
Unirea Dej – 6p (4-2) – 2
Oțelul Galați – 4p (3-1) – 2
Politehnica Iași – 4p (2-0) – 2
Steaua București – 4p (3-2) – 2
CSM Slatina – 3p (4-2) – 2
Progresul Spartac – 3p (3-1) – 2
CSC Dumbrăvița – 3p (2-2) – 2
Dinamo București – 3p (2-3) – 2
Concordia Chiajna – 3p (1-3) – 2
Poli Timișoara – 3p (1-4) – 2
FC Brașov – 1p (1-2) – 2
Metaloglobus – 1p (2-4) – 2
Minaur Baia Mare – 1p (1-4) – 2
Ripensia Timișoara – 0p (1-3) – 2
FK Miercurea Ciuc – 0p (1-3) – 2
Pandurii Tg. Jiu – 0p (0-3) – 2
Unirea Constanța – 0p (0-4) – 2

Etapa 4 (27 august): FC Brașov – Ripensia; Metaloglobus – CS Minaur; CSM Slatina – Slobozia; Miercurea Ciuc – Buzău; Dumbrăvița – Steaua; Poli Iași – Concordia; Dinamo – Unirea Dej; Constanța – Pandurii; Șelimbăr – Oțelul; Poli Timișoara – Progresul Spartac.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.