CS Minaur Baia Mare  a terminat pe podium. Herning-Ikast Handbold (DEN) – CS Minaur Baia Mare (ROU) 31:33 (19:16)

Herning-Ikast Handbold (DEN) – CS Minaur Baia Mare (ROU) 31:33 (19:16)

CS Minaur Baia Mare  a terminat pe locul trei în EHF European League Women unde nu este niciodată ușor, dar CS Minaur Baia Mare a jucat bine în meciul pentru locurile  3/4 împotriva Herning-Ikast Håndbold, câștigând 33:31.

Echipa României a finalizat o revenire superbă după o primă repriză dezamăgitoare pentru a obține victoria. Baia Mare a terminat pe locul al treilea în EHF European League Women în acest sezon – cea mai bună performanță într-o competiție europeană de când a câștigat medalia de argint în Cupa Challenge în 2002/03.

Herning-Ikast a terminat pe locul patru după ce a suferit două înfrângeri în două meciuri în acest weekend.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.