CS Minaur învinge Olimpia Satu Mare cu 4-2 într-un meci spectaculos din Liga 3

Într-un duel incitant din cadrul etapei a doua a play-out-ului din Liga 3, seria 10, CS Minaur și-a impus autoritatea în fața SC Olimpia Satu Mare, câștigând cu un scor final de 4-2.

Meciul desfășurat sâmbătă, 6 aprilie, pe stadionul “Viorel Mateianu” din Baia Mare, a fost unul plin de momente memorabile. Băimărenii au oferit o primă repriză de excepție, marcând de două ori înainte de pauză. Tânărul Darius Dobrean a deschis scorul cu primul său gol pentru Minaur, iar apoi „veteranul” Paul Batin și-a dovedit încă o dată calitățile de marcator, dublând avantajul echipei sale.

Partea a doua a întâlnirii a continuat în același ritm pentru băimăreni, cu Batin marcând din nou și majorând scorul la 3-0, înainte ca Darius Mureșan să aducă lovitura de grație cu golul ce a dus scorul la 4-0, cu un sfert de oră înainte de finalul meciului.

Cu toate acestea, Olimpia Satu Mare nu s-a dat bătută și a reușit să înscrie de două ori în finalul partidei, demonstrând că lupta a fost una acerbă până în ultimele momente.

În final, CS Minaur a ieșit învingătoare și a obținut cele trei puncte importante într-un meci marcat de multe goluri.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.