CSM Satu Mare – CS Minaur Baia Mare 1-2 în Turul 3 al Cupei României Betano, ediția 2022/23

Ediția 2022/23 înseamnă reinventarea Cupei României: un nou format competițional, un nou sponsor principal, Betano, și un nou sponsor oficial, Pambac, păstrând tradiția fotbalului-spectacol!

Turul 3 al Cupei României Betano, ediția 2022/23, se dispută în perioada 13-15 septembrie și aduce în competiție și celelalte formații din Liga 2 care nu intraseră până acum în joc.

Avem la start în Turul 3 cele 29 de echipe calificate din Turul 2 (între care o câștigătoare a Finalelor Regionale!) + 19 echipe din L2.
Partidele din Turul 3 se dispută într-o singură manșă, pe terenul echipei mai slab clasate în ediția de campionat anterioară.
Faza următoare este Play-off, programată pe 29 septembrie, când vor fi intra în competiție și primele cluburi de Liga 1!
Tragerea la sorți pentru faza următoare a competiției, Play-off-ul, va fi LIVE pe Facebook Cupa României și Youtube FRF TV în data de vineri, 16 septembrie, ora 12:00!
După primele două zile din Turul 3, avem trei formații din Liga 3 calificate în Play-off după ce au eliminat echipe de Liga 2!

Dar și revelația Axiopolis Cernavodă, din Liga 4 Constanța, singura câștigătoare a Cupei României-Faza Regională care ajunge în Play-off! După un succes în fața unei trupe de L2!

Rezultate Tur 3 – Cupa României Betano
Marți, 13 septembrie

CS Şoimii Lipova – CS Lotus Băile Felix 3-1
CSC Ghiroda și Giarmata Vii – SC Fotbal Club Ripensia Timișoara 0-2
CS Avântul Periam – CSC Dumbrăvița 0-1
CSM Jiul Petroşani – CSM Deva 0-0, 3-0 după prelungiri
CSO Petrolul Potcoava – CSM Slatina 1-3
CSM Alexandria – AFC Progresul 1944 Spartac 2-1
SC Popești-Leordeni – CS Concordia Chiajna 0-0, 0-0, 4-5 la penalty-uri

Miercuri, 14 septembrie
CSM Satu Mare – CS Minaur Baia Mare 1-2
CSM Reșița – Politehnica Timișoara 2-0
CSM Flacăra Moreni – CSA Steaua București 2-2, 2-2, 3-5 la penalty-uri
CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud – FC Unirea Dej 0-0, 0-0, 3-2 la penalty-uri
CS Ocna Mureş – CS Unirea Ungheni 2018 1-1, 1-1, 4-1 la penalty-uri
ACS Flacăra Horezu – ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2-2, 2-3 după prelungiri
AFC Dunărea 2005 Călărași – AFC Unirea 04 Slobozia 1-5
CS Afumați – Metaloglobus București 0-0, 0-0, 2-0 la penalty-uri
CS Blejoi – Gloria Buzău 0-4
CS Viitorul Ianca – ACS Suporter Club Oțelul Galați 1-3
ACS SR Municipal Braşov – CSC 1599 Șelimbăr 0-3
ACS KSE Târgu Secuiesc – Fotbal Club Brașov 0-5
CS Ştiinţa Miroslava – Politehnica Iași 1-3
Foresta Suceava – CS Dante Botoșani 2-1
CS Tunari – SC Dinamo 1948 București 0-3
Axiopolis Cernavodă – AFC Unirea Constanța 3-1
Rezultatele urmează a fi omologate.

Partidă rămasă de disputat:
Joi, 15 septembrie, 16:30

CS Aerostar Bacău – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.