CUPA ROMÂNIEI 2015-2016: REZULTATELE TURULUI I AL FAZEI NAŢIONALE

fotbal37 de echipe s-au calificat în turul secund al Cupei României, ca urmare a rezultatelor înregistrate în partidele disputate în primul tur al competiţiei

Miercuri, 15 iulie, s-au disputat meciurile contând pentru turul I al fazei naţionale a Cupei României, ediţia 2015-2016. În această rundă, au intrat în competiţie câştigătoarele fazelor judeţene ale Cupei României şi o parte dintre echipele care au evoluat în sezonul precedent al Ligii a III-a.

Iată rezultatele înregistrate în aceste partide, cu menţiunea că echipele scrise cu caractere îngroşate s-au calificat în turul secund, care va avea loc pe 29 iulie 2015, ora 17:30.:

BUCOVINA 2 POJORÂTA (SV) – BUCOVINA RĂDĂUŢI (SV)  0-1
VICTORIA HORIA (NT) – CSM PAŞCANI (IS) 3-5
RAPID DUMEŞTI (IS) – INTER DOROHOI (BT) 2-1
SC BACĂU 2 (BC) – CEAHLĂUL 2 PIATRA NEAMŢ (NT) 0-3
ATLETICO VASLUI (VS) – SPORTING LIEŞTI (GL) 3-0
AVÂNTUL VALEA MĂRULUI (GL) – METALOSPORT GALAŢI (GL)* 2-1 (1-1)
GRANITUL BABADAG (TL) – OŢELUL GALAŢI 2 (GL) 3-0
FC VIITORUL 2 (CT) – CALLATIS 2012 MANGALIA (CT) 9-0
FC PUIEŞTI (BZ) – VICTORIA TRAIAN (BR)** 8-7 (1-1, 1-1)
EUROMANIA DUMBRĂVENI (VN) – FC PĂPĂUŢI (CV) 3-0
FC PĂPĂUŢI 2 (CV) – FC ZAGON (CV)** 6-7 (2-2, 2-2)
CS PĂULEŞTI (PH) – AFC ASTRA 2 (PH) 3-1
VICTORIA MUNTENII BUZĂU (IL) – VIITORUL AXINTELE (IL) 3-0
VOINŢA BUFTEA (IF) – INTER CLINCENI (IF) 6-2
FC CHITILA (B) – VOINŢA SNAGOV (IF) 1-3
VICTORIA CHIRNOGI (CL) – VIITORUL DOMNEŞTI (IF) 1-3
FLACĂRA MORENI (DB) – FCM TÂRGOVIŞTE (DB)* 4-2 (2-2)
UNIREA IZVOARELE (GR) – ACS URBAN TITU (DB)* 5-4 (4-4)
VOINŢA BUDEASA (AG) – CN DINICU GOLESCU CÂMPULUNG (AG) 3-6
UNIREA BRÂNCENI (TR) – CS VIŞINA NOUĂ (OT) 10-1
LSS VOINŢA SIBIU (SB) – ÎNFRĂŢIREA AGROMEC HĂRMAN (BV)** 6-8 (3-3, 4-4)
UNIREA CRISTURU SECUIESC (HR) – AVÂNTUL REGHIN (MS) 1-0
ASA TÂRGU MUREŞ 2 (MS) – CS IERNUT (MS) 7-2
AS MILCOV (OT) – FLACĂRA HOREZU (VL) 2-1
ACS DUMITRA (BN) – GLORIA PROGRESUL (BN) 3-0
VIITORUL ULMENI (MM) – UNIREA DEJ (CJ) 8-3
LUCEAFĂRUL BĂLAN (SJ) – SĂNĂTATEA CLUJ (CJ) 1-3
SOMEŞUL 2010 APAHIDA (CJ) – ARIEŞUL 1907 TURDA (CJ) 3-0
BIHORUL BEIUŞ (BH) – OLIMPIA 2 SATU MARE (SM) 2-0
PERFORMANŢA IGHIU (AB) – INDUSTRIA GALDA (AB)  1-0
ŞOIMII LIPOVA (AR) – CS INEU (AR) 0-2
ŞOIMUL BĂIŢA (HD) – FC HUNEDOARA (HD) 1-0
CS U CRAIOVA 2 (DJ) – ACSVM CRAIOVA (DJ) (foto) 2-1
PANDURII CERNEŢI (MH) – CS PODARI (DJ) 3-2
RIPENSIA TIMIŞOARA (TM) – MINERUL MEHEDINŢI 2010 (MH) 3-0
GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI (GJ) – MINERUL MOTRU 2008 (GJ) 0-4
CSM ŞCOLAR REŞIŢA (CS) – ŞTIINŢA TURCENI (GJ) 3-0

*meci încheiat după prelungiri
**meci încheiat după lovituri de departajare

Rezultatele primului tur nu au fost încă omologate. În caz de litigiu, competenţa soluţionării aparţine Comisiei de Disciplină a FRF.

În conformitate cu art.31.15 din ROAF, echipele programate în Cupa României nu pot renunţa la jocuri şi nici nu pot disputa jocuri amicale în zilele în care au fost programate, sub sancţiunea eliminării din campionatul în care participă.

Foto: Alexandru Vîrtosu

Loading...
loading...

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.