Derbyul seriei a 5-a din Liga 3 terminat la egalitate: ASF Comuna Recea-Metalurgistul Cugir 1-1.FOTO

ASF Comuna Recea a terminat la egalitate, scor 1-1 ,în partida jucată în etapă a 22-a din Liga 3 seria a 5-a de fotbal , desfăşurată în compania formaţiei Metalurgistul Cugir.

După o primă repriză elichilibrată cu puţine ocazii de poartă, jocul s-a animat în repriza secundă a meciului, iar ocaziile mari nu au întârziat să apară. In min 67 Giurgiu execută un corner de pe partea stânga, balonul ajunge în suprafaţă careului mic, de unde Asaujan şutează, speculând debandadă din defensivă cugirenilor si înscrie, scorul devine 1-0 pentru echipa gazda.

După câteva minute, min 84 oaspeţii beneficiază de un corner de pe flancul stâng, mingea ajunge la Maftei care îl recentrează iar Milian Urs, care din doar 5 metri degajează în propria poartă ducand scorul la 1-1.

Până la final nici o echipa nu mai înscrie, derbiul etapei se termină nedecis.

A.C.S.Fotbal Comuna Recea – Metalurgistul Cugir 1-1 (0-0) Divizia C Seria V Etapă 22 Stadion: Comunal Recea Spectori: 50 Arbitrii: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare), Alexandru Ioan Corb (Oradea), Sergiu Tudor Albu (Oradea) Observatori: Dinu Lucaciu (Cluj Napoca Aurel Daicu (Suceava) Marcatori: Vlad Asaujan (67), Milian Urs (84-autogol)

Avertismente: Vlad Asaujan (18), Darian Dunca (44), Viorel Chinde (72), Andrei David (90)

A.C.S.Recea: 1.Alin Bota – 4.Bogdan Pască, 97.Lorand Lang, 80.Milian Urs, 11.Vlăduţ Gherman – 22.Darian Dunca (69.Lorin Raţiu `91), 8.Vlad Asaujan, 13.Răzvan Lupu (6.Andrei David `70), 10.Viorel Chinde – 7.Valer Giurgiu-cpt, 9.Adrian Ster (98.Ionuţ Mureşan `78)

Antrenori: Romulus Buia, Ovidiu Mic

Metalurgiul Cugir: 12.Florin Vlase – 89.Florin Bold, 8.Lucian Itu-cpt, 5.Ionel Maftei, 23.Ionuţ Tătar – 21.Laurenţiu Tudor, 25.Tudor Săuca, 16.Andrei Taban (14.Adrian Radu `70), 24.Mădălin Popa, 20.Alin Şuteu (19.Geani Marinoiu `) – 10.Ovidiu Stoianof

Antrenor: Călin Moldovan