FCM Baia Mare merge la Galda de Jos dupa cele 3 puncte

FCM Baia Mare nici nu concepe sa nu castige toate cele 3 puncte in deplasare cu modesta Industria Galda de Jos pentru a continua  seria invincibilitatii care dateaza de la inceputul sezonului unde baimarenii au pierdut singurul meci din acest sezon in prima etapa la Turda cu Ariesul 3-1.

CSM Sighet intalneste pe teren propriu o nuca tare numita CS Osorhei, oaspetii daca au inceput sezonul dezastruos, treptat si-au revenit si in interval de cateva etape au ajuns de la retrogradare la podium. Oricare echipa invinge in acest meci va avea sansa de a se apropia de podium, iar in caz de egalitate ambele echipe se distanteaza de podium.

Rezultate Etapa 12. (15.11.2014).
14.11. Unirea Dej – Avantul Reghin                      0-0
14.11. Ariesul 1907 Turda – FC Zalau                   0-1
15.11. Gloria Progresul – Sanatatea Cluj              14:00
15.11. CSC Sânmartin – Metalurgistul Cugir       14:00
15.11. CSM Sighet – CS Osorhei                             14:00
15.11. Industria Galda – FCM Baia Mare             14:00
15.11. Unirea Jucu – CS Iernut                              14:00

Clasament Etapa 11.
1.FCM Baia Mare                      26 p.
2.Metalurgistul Cugir              21 p.
3.FC Zalau                                 20 p.
4.Ariesul 1907 Turda               19 p.
5.CS Osorhei                             19 p.
6.CSM   Sighet                          18 p.
7.CSC Sanmartin                     17 p.
8.Gloria Progresul                  16 p.
9.Industria Galda                    13 p.
10.Unirea Jucu                        12 p.
11.CS Iernut                             12 p.
12.Avantul Reghin                  12 p.
13.Unirea Dej                          6 p.
14.Sanatatea Cluj                    4 p.

Program Etapa 13. (22.11.2014).
22.11. FC Zalau – Unirea Dej                                       14:00
22.11. Avantul Reghin – Gloria Progresul                 14:00
22.11. Sanatatea Cluj – CSC Sanmartin                     14:00
22.11. Metalurgistul Cugir – CSM Sighet                  14:00
22.11. CS Osorhei – Industria Galda                         14:00
22.11. FCM Baia Mare – Unirea Jucu                        14:00
22.11. CS Iernut – Ariesul 1907 Turda                     14:00

Loading...
loading...

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.