HCM Minaur-Politehnica Timișoara! Mâine, cu începere de la ora 19:45

minaur_csm25-600x400Mâine, cu începere de la ora 19:45, HCM Minaur va întâlni Politehnica Timișoara în deschiderea etapei cu numărul cinci al Ligii Naționale masculine de handbal. Intrarea spectatorilor se face pe bază de abonament sau bilet. Bilet cu loc: 10 lei. Copiii, studenții și pensionarii își pot achiziționa bilet cu reducere, la prețul de 7 lei.

În etapa precedentă, HCM Minaur a remizat în deplasare la CSA Steaua Alexandrion București, scor 29-29, după ce la pauză bucureștenii au condus cu 17-16. Oaspeții noștri de mâine, Politehnica Timișoara s-a impus pe teren propriu în fața nou-promovatei CSM Ploiești, scor 29-26, după ce la pauză avea un avantaj de șase goluri, scor 18-12.

În clasamentul Ligii Naționale, după patru etape disputate, HCM Minaur ocupă locul zece, cu două puncte, obținute în urma a două remize, iar Politehnica se află pe locul șapte, cu șase puncte.

În ultimele cinci întâlniri directe, HCM Minaur s-a impus de trei ori (de două ori pe teren propriu și o dată în deplasare, în returul sezonului trecut), în timp ce Politehnica a câștigat două jocuri (unul acasă și unul în deplasare).

Întâlnirea de mâine va fi arbitrată de cuplul Vasilescu – Șerbu (București), iar observator din partea Federației Române de Handbal va fi domnul C. Potora (Cluj).