Până duminică puteţi vota pentru echipa All Star: HCM Baia Mare, 6 nominalizări

hcmallPână inclusiv duminică, iubitorii de handbal sunt invitaţi să voteze online pentru echipa All Star a sezonului 2014-2015 din Liga Campionilor. Din tabăra HCM Baia Mare au fost formulate şase nominalizări: Valentina Ardean Elisei pentru cea mai bună extremă stânga, Alexandra Do Nascimento pentru cea mai bună extremă dreapta, Gabriella Szucs pentru cea mai bună apărătoare, Eliza Buceschi şi Lois Abbingh pentru cea mai bună tânără jucătoare şi Tone Tiselj pentru cel mai bun antrenor.

Puteţi vota accesând  http://www.icy.at/ehf/CL_AllStarTeam2015W. Aveţi de ales între 50 de jucătoare şi antrenori în cursa lansată de Federaţia Europeană de Handbal. Jucătoarele reprezintă 18 ţări şi 12 cluburi implicate în prezenta ediţie de Liga Campionilor. Rezultatele votului vor fi anunţate în cadrul turneului Final 4 din Budapesta, programat pentru 9 şi 10 mai.

Nominalizări pentru echipa All Star, ediţia 2014-2015 a Ligii Campionilor

PORTAR: Marta Zderic (Croaţia) – Buducnost (Muntenegru), Sandra Toft  (Danemarca) – Larvik HK (Norvegia), Anna Sedoykina (Rusia) – Dinamo-Sinara (Rusia), Amandine Leynaud (Franţa) – WHC Vardar SCBT (Macedonia), Katja Schülke  (Germania) – HC Leipzig (Germania);

EXTREMĂ STÂNGA: Tamara Mavsar (Slovenia) – RK Krim Mercator (Slovenia), Paule Baudouin  (Franţa)- Metz Handball (Franţa), Valentina Ardean Elisei (România) – HCM Baia Mare (România), Siraba Dembele  (Franţa)- WHC Vardar SCBT  (Macedonia), Maria Fisker  (Danemarca) – Viborg HK A/S (Danemarca);

INTER STÂNGA: Cristina Neagu (România) – Buducnost (Muntenegru), Nadja Nadgornaja  (Germania) – Thüringer HC (Germania), Andrea Penezic (Croaţia) – WHC Vardar SCBT  (Macedonia), Alina Wojtas (Polonia) – Larvik HK  (Norvegia), Olga Akopian (Rusia) – Dinamo-Sinara (Rusia);

PIVOT: Heidi Loke  (Norvegia) – Györi Audi ETO KC (Ungaria), Luisa Schulze (Germania) – HC Leipzig (Germania), Danick Snelder (Olanda) – Thüringer HC (Germania), Dragana Cvijic (Serbia) – Buducnost (Muntenegru), Nina Kamto  (Franţa) – Metz Handball (Franţa);

CENTRU: Karolina Kudlacz (Polonia) – HC Leipzig (Germania), Ida Oden  (Suedia) – IK Sävehof (Suedia), Isabelle Gulldén  (Suedia) – Viborg HK A/S (Danemarca), Aniko Kovacsics (Ungaria) – Györi Audi ETO KC (Ungaria), Andrea Lekic (Serbia) – WHC Vardar SCBT  (Macedonia);

INTER DREAPTA: Ana Gros (Slovenia) – Metz Handball (Franţa), Anna Kochetova (Rusia) – Dinamo-Sinara (Rusia), Nora Mork  (Norvegia) – Larvik (Norvegia), Katarina Bulatovic (Muntenegru)  – Buducnost (Muntenegru), Susann Müller  (Germania) – Györi Audi ETO KC (Ungaria);

EXTREMĂ DREAPTA: Linn-Kristin Riegelhuth Koren (Norvegia) – Larvik (Norvegia), Katrin Engel (Austria) – Thüringer HC (Germania), Radmila Petrovic (Muntenegru)  – Buducnost (Muntenegru), Alexandra Do Nascimento (Brazilia) – HCM Baia Mare (România), Jovanka Radicevic (Muntenegru) – WHC Vardar SCBT (Macedonia);

CEA MAI BUNĂ APĂRĂTOARE: Rikke Skov  (Danemarca) – Viborg HK A/S (Danemarca), Anja Althaus  (Germania) – WHC Vardar SCBT  (Macedonia), Marit Malm Frafjord (Norvegia) – Larvik HK (Norvegia), Gabriella Szücs (Ungaria) – HCM Baia Mare (România), Dorina Korsos (Ungaria) – Györi Audi ETO KC (Ungaria);

CEA MAI BUNĂ TÂNĂRĂ JUCĂTOARE: Daria Dmitrieva (Rusia) – Dinamo-Sinara (Rusia), Eliza Iulia Buceschi (România) – HCM Baia Mare (România), Elizabeth Omoregie (Bulgaria) – RK Krim Mercator (Slovenia), Louise Sand  (Suedia)- IK Sävehof (Suedia), Lois Abbingh (Olanda) – HCM Baia Mare (România);

CEL MAI BUN ANTRENOR: Ambros Martin (Spania) – Györi Audi ETO KC (Ungaria), Ole Gustav Gjekstad  (Norvegia) – Larvik HK  (Norvegia), Dragan Adzic (Muntenegru)  – Buducnost (Muntenegru), Viktor Ryabykh (Rusia) – Dinamo-Sinara (Rusia), Tone Tiselj (Slovenia) – HCM Baia Mare (România).

Loading...

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.