SC Viitorul Ulmeni a spulberat pe CS Bradul Vișeu de Sus, în finala Cupei României pe județ

fotbalPe stadionul ”Viorel Mateianu” s-a disputat, în după-amiaza zilei de joi, 11 iunie 2014, finala Cupei României pe județ, între SC Viitorul Ulmeni și CS Bradul Vișeu de Sus, echipa de Ulmeni impunându-se clar, cu scorul de 8-1 (4-1), în fața fotbaliștilor din Vișeu de Sus. Deși primul gol a reveni CS Bradul Vișeu, echipa din Ulmeni a dominat partida fără echivoc, vișeuanii rămânând doar cu golul onoarei, unicul gol înscris în poarta celor din Ulmeni. Scorul a fost deschis de Robert Nemeti de la CS Bradul Vișeu (minutul 13), iar pentru SC Viitorul Ulmeni au punctat Vlad Asăujan (minutul 17), Alex Ignat (minutele 25, 45 și 75), Remus Trif (minutul 37), Marius Feraru (minutul 49), Ramon Cucos (minutul 90) și Dănuț Șandor (minutul 90+3).

CS Bradul Vişeu de Sus: Ion Galbin – Vasile Balea, Grigore Popp, Ionuţ Pop, Florin Moldovan, Bogdan Ciolpan, Daniel Tomoiagă, Ionuţ Perţa, Florin Vasile, Robi Nemeti şi Victor Dolca. Au mai intrat: Ionuţ Mihali, Cosmin Pop, Dumitru Moldovan şi Petrică Bora. Antrenor: Gheorghe Raţiu.

CS Viitorul Ulmeni: Ioan Hicea – Ştefan Villand, Lucian Fodor, Remus Trif, Răzvan Bobon, Călin Fărcaş, Vlad Hotico, Călin Borota, Alex Ignat, Marius Feraru şi Vlad Asăujan. Au mai evoluat: Ramon Cucoş, Ciprian Păcurar, Răzvan Vălean şi Dănuţ Şandor. Rezerve: Denis Şandor – Claudiu Stoica şi Marius Grigorescu.

Antrenor: Mircea Trif. • Arbitri: Zoltan Szekely jr. – Daniel Lar, Răzvan Soponar. Rezervă: Cosmin Ţiplea. Observator AJF Maramureş: Mihai Mihalca.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.