Turul 3 al Cupei României Betano, ediția 2022/23: CSM Satu Mare – CS Minaur Baia Mare

Ediția 2022/23 înseamnă reinventarea Cupei României: un nou format competițional, un nou sponsor principal, Betano, și un nou sponsor oficial, Pambac, păstrând tradiția fotbalului-spectacol!

Turul 3 al Cupei României Betano, ediția 2022/23, se va juca în zilele de marți, 13 septembrie, și miercuri, 14 septembrie, de la 16:30, și va aduce în competiție și celelalte formații din Liga 2 care nu intraseră până acum în joc.

Practic, avem la start în Turul 3 cele 29 de echipe calificate din Turul 2 (între care o câștigătoare a Finalelor Regionale!) + 19 echipe din L2.

Partidele din Turul 3 se vor disputa într-o singură manșă, pe terenul primei echipe în tabloul de mai jos, echipa mai slab clasată în ediția de campionat anterioară. Tabloul rundei a fost configurat prin împerechere geografică.

Faza următoare este cea de Play-off, programată pe 29 septembrie, când vor fi intra în competiție și primele cluburi de Liga 1!

Turul 3 – Cupa României Betano

Marți, 13 septembrie, 16:30

  • CS Şoimii Lipova – CS Lotus Băile Felix
  • CSC Ghiroda și Giarmata Vii – SC Fotbal Club Ripensia Timișoara
  • CS Avântul Periam – CSC Dumbrăvița
  • CSM Jiul Petroşani – CSM Deva
  • CSO Petrolul Potcoava – CSM Slatina
  • CSM Alexandria – AFC Progresul 1944 Spartac
  • SC Popești-Leordeni – CS Concordia Chiajna

Miercuri, 14 septembrie, 15:00

  • CSM Reșița – Politehnica Timișoara
  • CSM Flacăra Moreni – CSA Steaua

Miercuri, 14 septembrie, 16:30

  • CSM Satu Mare – CS Minaur Baia Mare
  • CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud – FC Unirea Dej
  • CS Ocna Mureş – CS Unirea Ungheni 2018
  • ACS Flacăra Horezu – ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu
  • AFC Dunărea 2005 Călărași – AFC Unirea 04 Slobozia
  • CS Afumați – Metaloglobus București
  • CS Blejoi – Gloria Buzău
  • Axiopolis Cernavodă – AFC Unirea Constanța
  • CS Viitorul Ianca – ACS Suporter Club Oțelul Galați
  • ACS SR Municipal Braşov – CSC 1599 Șelimbăr
  • ACS KSE Târgu Secuiesc – Fotbal Club Brașov
  • CS Ştiinţa Miroslava – Politehnica Iași
  • Foresta Suceava – CS Dante Botoșani
  • CS Tunari – SC Dinamo 1948

Joi, 15 septembrie, 16:30

  • CS Aerostar Bacău – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.